Pravidla

01 arx winterButikhotel arx shlíží na Schladming z výšky. Menší, klidný hotel v Rohrmoosu, u silnice stoupající na jižní úbočí hor nad městem. Do rušného centra půldruhého kilometru, ale tady nahoře je jiný svět. Butik v názvu znamená, že je tady skoro všechno o kousek jinačí než v běžných hotelích. Týká se to nejen velikosti, ale i vybavení pokojů, nabídky jídel, jejich servírování a skladby, a nakonec i uvolněné, přátelské atmosféry, která v tomto rodinném podniku vládne.

Cílem hostitelské rodiny Veithů je stále hosty něčím překvapovat, někdy jen úplnými maličkostmi – ve svém celku je pobyt velice příjemný. Nic se nemusí, ale hodně se toho smí. Servis je osobní, člověk má dojem, že je na návštěvě u známých. Hotel je velice tichý, komorní prostředí vás osloví hned u recepce a neopustí vás až do konce pobytu.

04 arx-foodKuchyně plná překvapení
Ta začínají hned u snídaňového bufetu. Tady by se dalo strávit velice příjemné dopoledne a stále by bylo so ochutnávat, nabídka je určitě větší, než by odpovídalo velikosti hotelu. Když vstanete dostatečně brzy, můžete snídat s domácími, to často znamená i s několikanásobnou vítězkou světového sjezdařského poháru Annou Veithovou - Fenningerovou, odnedávna manželkou syna hostitelů. Tou se hotel nijak nechlubí, prostě tam je... pokud zrovna někde nezávodí.
Můžete si odlomit kus včelího plástu, nasypat si domácí müsli, vybrat si stravu zdravou i méně zdravou, protože i tu najdete bohatě zastoupenou mezi regionálními produkty v bufetu.
02 arx-Hotel-BarA pak je tady arx restaurant, kde si na své přijde i vybíravý gurmán: nejen kvůli kvalitě jídel a jejich unikátním kreacím, mimořádný je i celý způsob stolování, servírování na dřevě, na kamenných destičkách, jí se na stolech z jednoho velikého prkna atd. I jídla, která podle názvu znáte, jsou zde jiná. Vinný lístek nepřekvapí, protože čekáte dobrou nabídku a ona dobrá je, vína rakouská i z jiných zemí celého světa. A pak je tady bar a pivní lounge, v létě na terase na čerstvém vzduchu. Zvláštní atmosféru dodávají originální díla známého rakouského umělce Jürgena Foxe, moderní bar vybízí hosty k relaxaci u krbu a tekutého pohoštění.

Ski in, ski out
V regionu Schladming-Dachstein, kde se nedávno konalo mistrovství světa ve sjezdových disciplínách, je celkem 230 km skvěle preparovaných sjezdovek, na nich je roztroušeno 97 klasických lyžařských chat. A autu můžete dát dovolenou: první lanovka je jen pár kroků od hotelu. Lyžuje se od prosince do dubna, se zárukou pokrytí sněhem.
Ten titulek znamená, že od hotelu se dá ráno odjet na lyžích dolů a odpoledne se vrátit seshora. „Domácí" kopec Hochwurzen, jehož hlavní lanovka začíná kousek nad hotelem, převyšuje hotel skoro o tisíc metrů. Ale na výběr je toho mnohem víc: hotel arx leží v centru obří lyžařské oblasti, která se táhne na jih od Schladmingu, zahrnuje místní čtyři centra – čtyři hory, propojené 85 lanovkami a sedačkami. Celé je to součástí známého Ski amadé; to se táhne ještě dál k západu, ale to už musíte použít auto.
Na druhé straně údolí jsou další kopce, kraluje jim třítisícový Dachstein, na jehož severní straně se celý rok lyžuje na ledovci. Na tento vrchol je v létě skvělý výlet lanovkou.

Golfsafari Ennstal
Jako partnerský hotel golfklubu Dachstein-Tauern umožňuje arx hru za výhodných podmínek na celkem 135 jamkách sedmi klubů, ležících v oblasti Ski amadé. Nejdůležitější čtyři jsou soustředěny do údolí Ennsu, úzce spolupracují v rámci Schladming-Dachstein Golfsafari. Hotel arx je vůči nim v optimální pozici: západně od něj je GC Radstadt, velmi blízko zmíněný Dachstein-Tauern GCC a o dvacet minut dál na východ GC Schloss Pichlarn a GC Liezen- Weißenbach. Všechno špičková hřiště, jak se na tak exponovanou turistickou oblast sluší.
Hosté hotelu mohou využívat karty Golf in Ski amadé card, s níž vyjde hra cenově podstatně níž než při nákupu na jednotlivých hřištích. Karta stojí na 3 hry 179 euro, čtyři hry přijdou na 239 euro, pět her 299 euro, a můžete s ní hrát vždy celý den, libovolný počet jamek, a to i na více hřištích! Podrobnosti na webu www.schladming-dachstein.at/golfsafari. Hotel nabízí lyžařské i golfové balíčky.

Připravil Ivo Doušek

Kontakt
03 arx-Hotel-Zimmerarx Hotel & Restaurant
Manuel Veith
8971 Rohrmoos/Schladming, Rohrmooserstrasse 91,
Tel +43(0)3687/61493, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.das-arx.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...