Alpe-AdriaSlevy jsou nutné zlo, to vám v golfu řekne každý, kdo stojí na druhé straně pultu než vy. Žádný resort nemá radost, když do klubovny vstoupí golfista a hned šermuje recepční před nosem slevovými kartami. Ale až na ty nejsilnější hráče na trhu už ke slevám různého druhu přistupují všichni.

Kluby se sdružují ke společné reklamě do různých celků, uskupení a sdružení. Některá jsou elitní – třeba Leading Golf of World, of Gremany, of Austria. Ty další, a těch je velká většina, sdružují kluby na lokálnější úrovni, sousedy, kluby z jednoho regionu. A prakticky všechny inzerují slevové programy: některé jen pro členy svých klubů, jiné jsou „prodejnější" a nabízejí slevy každému, kdo je ochoten zahrát si na jejich teritoriu, nejlépe několikrát.
Sestavení nabídky karet z našeho nejbližšího okolí mě nestálo ani moc námahy. Karty a jejich nabídky se objevují v nejrůznějších médiích. Abychom vám ušetřili práci, uvádíme zde stručný přehled nejznámějších karet.

Projekt 1 fee 2 hráči našeho časopisu musíme uvést na prvním místě, ale ten znáte tak dobře, že není třeba se jím dál zabývat.
W: www.1fee2hraci.cz

Heart of Golf není karta, ale sdružení 11 golfových resortů a mnoha hotelů z Horního Rakouska a Česka. Poskytuje 50% slevu na green fee a slevy v hotelích všem členům v Heart of Golf sdružených klubů, ti si ale ještě musí zakoupit sezónní známku za 49 euro.
W: www.heart-of-golf.com/

Golf Alpin Card platí na více než 30 hřištích v Tyrolsku a Salcbursku. Dostanete ji ve všech partnerských hotelích a penzionech, použita může být dokonce dvěma osobami zároveň, platí i ve svátky a o víkendu. Je personalizovaná – nepřenosná. Na tři hry stojí 209 euro, na čtyři hry 272 a na pět her 340 euro. Vyplatí se hlavně při návštěvě špičkových hřišť regionu, nejvíc ušetříte samozřejmě o víkendu.
W: www.golf-alpin.at

Alpe Adria Card platí na více než 20 parádních hřištích v Korutanech, Itálii a Slovinsku. Kdy a kolikrát navštívíte které hřiště, je na vás. Kdo nevyhraje všechna fíčka během sezony, může je využít ještě v sezoně příští. Na jaře a na podzim (do 30. dubna a od 8. října) má karta dokonce dvojnásobnou hodnotu – hráč doprovázející držitele karty hraje zdarma! Tři GF stojí 195 euro, čtyři fíčka 260 a pět her 310 euro. Teoreticky si můžete za 310 euro dva zahrát na pěti hřištích.
W: www.kaernten.at/golflust

Mozartgolf Card platí na 12 hřištích v Salzbursku, částečně se kryje s Alpin Card. V partnerském hotelu obdržíte kartu s individuálně odčitatelnými green fee body. S kartou platíte na všech hřištích (jsou do půlhodinky od Salzburku) nejen fíčko, ale i další služby, například drajvinkové míčky, buginu atd.
W: www.mozartgolf.at

Golf in Ski amadé card platí na 7 hřištích, z nichž 4 leží v údolí řeky Enns, kde je centrem Schladming, a na dalších třech hřištích v oblasti Ski amadé. Je velice užitečná pro hráče, kterým nestačí jedna osmnáctka denně: můžete hrát celý den buď na jednom hřišti, nebo si přejedete na vedlejší. Doporučujeme pro dlouhé letní dny! Cena činí 179 euro za tři dny, 239 euro za čtyři a 299 euro za pět hracích dnů. Platí dvě sezony, není přenosná – je personalizovaná, což má tu výhodu, že když ji ztratíte, vystaví vám beze všeho druhou.
W: www.golfinskiamade.com

Chiemsee Golf Card funguje v okolí německého jezera Chiemsee, které leží mezi Salcburkem a Mnichovem. Platí na 11 hřištích, až po dosti vzdálený Reit im Winkl, který leží napůl v Rakousku a napůl v Německu. Čtyři hry vyjdou jen na 230 euro.
W: www.golfcard-chiemsee.de

Mallorca Golf card je obdobná našim voucherům 1 fee 2 hráči. Platí na ní slevy na 19 hřišť, druhá osoba většinou hraje zdarma. Karta stojí 119 euro a je šita na míru týdenním golfovým výpravám na ostrov. Když však vyrazíte na místní perlu Alcanada (nejlepší hřiště Evropy ve čtenářských anketách), vyplatí se karta už za tuto jednu hru: fíčko na Alcanadě stojí 150 euro, ušetříte tedy ve dvou 31 eur na kafe a něco k snědku na terase klubovny.
W: www.mallorca-golfcard.de

Golf Society Austria card má celosvětový dosah, ve více než 200 pečlivě vybraných klubech od Rakouska až po Argentinu se s ní dostanete k lepším než základním cenám, někde šetříte až 50 %, jinde třeba jen 10 %. Je třeba si přečíst nabídku.
W: www.golfsociety.at

Golf Fee card má ještě daleko větší dosah, držitelům zajišťuje exkluzivní výhody na 600 letištích, 2 000 hřištích (až 50 %) a ve víc než milionu hotelů, slevy u pronájmu aut, v outletech... Stojí od 90 euro.
W: www.golfcards.com

Tak co, zahrajete si karty? Nebo s kartami? Vyplatí se to!

Převzato z časopisu Golf 6/2018
Text a foto: Ivo Doušek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...