brokŘekl bych, že většina hráčů, včetně amatérských, si hru dělá zbytečně těžší. I já sám jsem byl takový ve snaze najít něco extra, abych přidal další procento k dokonalosti. U profesionálů je to pochopitelné, přesto mi pomohla změna přístupu.

Místo honby za naprostou dokonalostí jsem se začal soustředit na pár klíčových základů. Nebylo to jednoduché, ale ve výsledku jsem zlepšil zásah míčku i konzistenci hry. Prozradím vám tak některé zásadní body, které mohou pomoci i vám. Konkrétně se podívám na to, jak zvládnout přihrávku ze vzdálenosti 60–70 metrů, což je jedna z nejtěžších ran vůbec. A platí to i pro kované profíky.

Přirozenou reakcí u pitche z této vzdálenosti je záklon a přenos váhy na zadní část těla ve snaze pomoci míčku do vzduchu. V případě praváků se tak pravá část těla dostává níž než levá. Kvůli tomu se posune nejnižší bod švihu za míček, což vede k tlusté nebo slabé ráně.

Abyste se tomu vyhnuli, musíte vyvinout vyšší rychlost hlavy hole a soustředit se na to, abyste udrželi správné rozložení váhy – 70 na 30 ve prospěch levé strany, levé rameno tak zůstává nad levým chodidlem. Díky tomu automaticky posunete nejnižší bod švihu mírně před míček, který tak zasáhnete dřív než povrch, a docílíte lepšího zásahu. Grip sevřete lehce a zůstaňte uvolnění. Pokud byste totiž vytvářeli napětí v pažích, ztratíte cit a švih bude těžkopádný.

Dám vám i jeden tréninkový tip. Rány, které vyžadují velký cit, trénuji tak, že v založení zdvihnu pravou patu, takže se země dotýkám jen špičkou. Na zásah to má velký vliv, protože mě to nutí držet váhu na levé části a rotovat tělem, ruce uvolňuji směrem k cíli.

Foto: Cleveland Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...