put chipPitch a chip, amatérští golfisté v tom často nemají úplně jasno. Jak se obě rány liší? Rozdíl spočívá v rychlosti a délce švihu. Hrajeme-li pitch, pohyb rukou je delší, totéž platí o zalomení zápěstí i práci ramen a nohou. V podstatě jde o vyšší ránu, u níž je i vyšší rychlost hlavy hole. Základy jsou přesto společné jako u chipu.

1. Základy
Pitch obvykle letí dál než chip, rána je vyšší a často musíme překonat například raf či bankr, míček také rychleji zastavuje, neboť přistává měkčeji. Důležitá je správná volba hole, často s vyšším loftem než u chipu. Postoj se blíží plné ráně, nicméně je o trochu užší, míček je v jeho středu. Pokud vyžadujete vyšší ránu, míček si mírně posuňte v postoji dopředu. Čím větší rychlost hlavy vyžadujete, tím více zalomte zápěstí. Abyste míč čistě zasáhli, ruce musejí být v impaktu před míčem.

2. Zásah míčku
Abyste předešli zpomalení hole při kontaktu s povrchem, mírně otevřete líc a akcelerujte do míčku. Otevřením úderové plochy využijete bounce hole, která tak snáze interaguje s povrchem. Vyšší rychlost švihu se promítá v protažení paží při prošvihnutí. Ty by se měly narovnat a hůl by s nimi měla být v jedné přímce. Nikdy paže silou nezastavujte.

3. Rotace a finiš
Švih u vyšší přihrávky je o trochu delší než u krátké rány, tudíž prošvihnutí je rovněž delší. Protažení švihu delší než nápřah je také indikátorem toho, že jste skrze míček akcelerovali. Důležité je otáčení těla při spuštění hole směrem k cíli, rotací totiž dodáváte rychlost hlavě hole.

Foto: Cleveland Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...