Pravidla Pravidla 2019: Pár dobrých rad do bankru aneb Víte, co je rozumně přiměřené?

Bunker chal 250Při odstraňování volných přírodních předmětů se v pravidlech setkáte s pojmem „rozumně přiměřené". A co to vlastně je? Podle Interpretace 12.2a/1 je nepřiměřené vše, co souvisí sice s povoleným aktem, ale je vykonáváno na d jeho rámec. Například:

Hráčův míč leží v bankru a těsně za míčem je šiška ležící na vyvýšené hromádce písku. Hráč sice má právo na odstranění šišky, ale pokud si současně s jejím odstraňováním vylepší prostor za míčem odstraněním nebo stlačením hromádky písku, dopouští se porušení pravidel. Konkrétně pravidla 8.1a, jehož porušení je oceněno obecným trestem.

Více šancí máte, pokud je hromádka písku za vaším míčem způsobena zvířetem Ani v tomto případě ji nemůžete odstranit, ani se jí při nápřahu dotknout, ale můžete uplatnit nárok na beztrestnou úlevu od půdy v abnormálním stavu a spustit svůj míč podle pravidla Pravidla 16.1c na jiné místo (viz Interpretace 12.2b/1).


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...