thor bun

Patří k nejtěžším ranám v golfu. A je jasné proč. Každý golfista nejspíš ví, jak písek dokáže zpomalit hůl. U desetimetrových ran to nemusí být až tak fatální, ale potřebujeme-li překonat delší písečnou oblast, najednou je to zcela jiná záležitost. Jak na to? Klíčové je vzít písek a vyvinout rychlost. Abyste přidali metry, vezměte o číslo nižší hůl a nebojte se holí razantně švihnout.

1. Založení
Dostat míček vzhůru potřebnou rychlostí vyžaduje vytvořit v písku mělký divot. Vyvarujte se proto náklonu šaftu, držte rukojeť hole v úrovni hlavy hole a míček si umístěte co nejníž ve švihovém oblouku. 60 % váhy přesuňte na přední nohu.

2. Nápřah
Abyste docílili potřebné rychlosti, nesmí být švih krátký. Proveďte proto co největší možný nápřah. Předním chodidlem vytvářejte tlak do povrchu. Spodek těla by měl zůstat stabilní a vytvářet vám potřebnou oporu.

3. Úder a jeho protažení
Rychlost podpořte při úderu agresivním otáčením horní části těla. Hrudník by měl v závěrečné fázi švihu v případě praváků směřovat vlevo od cíle. Budete-li dosahovat rychlosti tímto způsobem, docílíte minimálního pohybu dolní části těla i přesunu váhy, což pomáhá úder v písku kontrolovat. Samozřejmě předtím, než půjdete s touto ranou do hry, je potřeba ji nejprve procvičit na tréninkových plochách.

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...