Grosshof letoVážení příznivci GC Grosshof, jaro se přelilo v léto a nastal ten pravý část vyhodnotit si první polovinu letošní golfové sezóny. Co se za ten půlrok na Grosshofu událo?

Dny otevřených dveří
Od května se na Grosshofu konají Dny otevřených dveří pro veřejnost, s nimiž jsme začali už loni. Jejich formát můžeme hodnotit veskrze pozitivně – první květnovou a červnovou soboru se na našem hřišti objevilo kolem 70 nových zájemců o golf. Když uvážíte, v jaké části republiky se Grosshof nachází a jaký je celkový vývoj golfové členské základny (pozvolný, ale setrvalý pokles), je to úžasný výsledek.

Akční balíčky pro začátečníky
Domníváme se, že k zájmu nových členů o Grosshof přispěla i skutečnost, že jsme od letošního roku jediným klubem ve východních Čechách, který nabízí balíček Jdu na Golf!, v jehož rámci noví golfisti dostanou tři golfové hole, tři míčky a ještě dvě hodiny s trenérem. Touto nabídkou jsme se vymezili vůči ostatním východočeským klubům, protože takhle levně golfové začátky prostě nikdo jiný nenabízí.

Péče o členy
Během první poloviny sezony 2015 jsme se ale nevěnovali jen začátečníkům, mysleli jsme i na naše členy. Upravili jsme ceny členství tak, aby bylo výhodnější třeba pro studenty nebo pro důchodce. Zavedli jsme akci, kterou naše členy motivujeme, aby do klubu přiváděli nové hráče – za každého nového člena dostanou příští rok slevu 1 000 Kč ze svého ročního členství. A bonbónkem je cena za hole in one: kdo na jamce č. 6 trefí první ranou přímo „zařízení", bude hrát celý příští rok zadarmo!

Oddíl mládeže
I letos funguje náš oddíl mládeže, který vede náš nenahraditelný trenér Jarda Beran. Děti se scházejí na pravidelných trénincích, pořádáme pro ně dětské turnaje a ti nejlepší z našich mladých nadějí vyjíždějí na turnaje i jinam. Během Dní otevřených dveří pořádáme nábory dětí, které lákáme mimo jiné na nové golfové kurzy za jedinečné ceny. Na léto pak pro naše děti chystáme tradiční příměstský tábor.

Grosshof leto 2Pravidelné turnaje
Celé jaro probíhal na Grosshofu běžný turnajový provoz. Sezonu jsme zahájili 14. 3. turnajem Chaloupka Cup a od té doby jsme pravidelně pořádali turnaje každou druhou a poslední sobotu v měsíci. Odehráli jsme turnaj Extreme Golf Tour, Turnaj tří holí, Májový texas dvojic, Čarodějnický turnaj, dětský Sasha Cup, Kloboukový turnaj, turnaj série A Tour 2015 i několik soukromých turnajů. O tom, jak všechny probíhaly, si můžete přečíst na našich stránkách.

Grosshof na síti
Kromě různých akcí jsme letos zapracovali i na propagaci klubu na internetu. Zmodernizovali jsme internetové stránky, které jsou nově přehlednější, a najdete na nich vždy aktuální a potřebné informace (mimo jiné i podrobné plánky jednotlivých jamek včetně vzdáleností). Začali jsme více využívat i náš facebook, kam téměř každý den přidáváme nový příspěvek o tom, co se na Grosshofu právě děje, ale i různé další golfové informace. Úpravami prošel i náš newsletter, kde každý týden informujeme naše příznivce o tom, co se na Grosshofu chystá nebo (jako tentokrát) co proběhlo. A naši prezentaci najdete i na naprosté většině internetových stránek zabývajících se golfem a volnočasovým vyžitím v našem regionu (namátkou např. Golfee, Kudy z nudy, stránky Broumova atd.).

Změny na hřišti
Co se odehrálo na hřišti jako takovém? Určitě jste si všimli, že jsme mezi jamkami č. 4 a 5, resp. 6 a 7 vysadili půldruhé tisícovky mladých stromků, které se výhledově postarají o to, aby do těchto prostor pokud možno nikdo nehrál. Přibylo i několik vzrostlých stromů od sponzorů. Zrušili jsme vnitřní out mezi jamkami č. 1 a 9. Trávu sečeme stále stejně – tak, aby si kdokoli a kdykoli mohl z Grosshofu odnést ideální zážitek ze hry. A pro začátečníky jsme přichystali akademii (zkrácené jamky č. 1, 2 a 9), kde si můžou pod dohledem trenéra vyzkoušet hru na hřišti a přitom se nevytrápit nějakými obřími vzdálenostmi.

A co dál?
A co nás na Grosshofu ve druhé polovině roku 2015 ještě čeká? Doufáme, že naše Dny otevřených dveří (příští se koná už v sobotu 4. července odpoledne) přilákají tolik nových golfistů, aby se nestávalo, že hřiště v některou denní dobu zůstane nevytížené. Je před námi ještě hlavní část klubové jamkovky, tradiční letní turnaje a na podzim pak také tradiční Prezidentův pohár a Mistrovství klubu. Chtěli bychom, aby se turnajů účastnilo víc našich členů, proto chceme vyzkoušet i jejich nový, páteční formát. Chystáme pro vás nové scorekarty, birdie karty a cedule na hřiště. A jako doposud chceme být golfovým klubem s jedinečnou atmosférou, kde si hru nezapamatujete jen kvůli délce nebo technickým vlastnostem jamek, ale především kvůli úžasné krajině i klubovému prostředí, díky němuž se k nám rádi vracejí i ti nejzdatnější golfisté.

Krásné nejen golfové léto přeje!

Zdroj: Tým GC Grosshof


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...