Hluboka2Hluboká nad Vltavou patří k nejnavštěvovanějším koutům České republiky. Jste-li navíc golfista, proč s celou rodinou nevyrazit na výlet. Zatímco doprovod si projde stejnojmenný zámek, vy si v pohodě odehrajete svých osmnáct jamek.

Golfový areál se chlubí zajímavou historií. První zápis do kroniky zde golfisté učinili v roce 1999, kdy posekali Poříčskou louku a koncem července na ní proběhl první trénink. Zakrátko se sem sjížděli jak místní, tak další zájemci o hru z okolí. Odtud nebylo daleko k vybudování osmnáctky.

Od roku 2006 hřiště postupně prochází redesignem. „Co se samotného hřiště týče, tak díky permanentnímu redesignu a pokračujícím investicím získává nejen na obtížnosti, ale i na kráse. Kromě nové výsadby cca 60 dubů máme nové bankry, nové bílé odpaliště na jamce č 9, jezírka na jamkách č. 6, 10 a 11, ale hlavně takřka ostrovní green na jamce č 17, což bude pro golfisty opravdu výzva! Některé příčné vody jsme naopak zasypali, meliorovali celé hřiště, prostě opět spousta novinek a jen a jen k lepšímu," vypočítává manažer klubu Antonín Loužek.
Rozšiřuje se a kultivuje zázemí (terasa, restaurace i šatny), propojením golfového klubu s RRC vznikla unikátní značka Golf&Spa. „Velmi se zkvalitnil zejména provoz kuchyně, máme nový tým golfového baru, který se orientuje na lehkou italskou kuchyni, dobrá vína a kvalitní kávu. Nový je i interiér golfové klubovny a posezení na nové terase nabídne překrásný výhled na hřiště a zámek," doplňuje Loužek.

Zaostřeno nejen na nováčky
Noví adepti „zeleného sportu"i si v Hluboké přijdou na své, neboť úpravy probíhající v nedávných letech se nevyhnuly ani cvičným plochám. Do tajů golfu mohou pronikat na oboustranném drajvinku i na plochách pro nácvik krátké hry. Mezistupeň na cestě za „velkým" hřištěm obstará devítijamková akademie. K ruce si samozřejmě můžete vzít trenéra.
Zkušení golfisté přivítají řadu výhodných nabídek na hru na spřátelených zahraničních hřištích jako Weitra, Böhmerwald, Sterngartl či St. Oswald. Některé z balíčků jsou jako dělané pro prodloužený víkend.
Všichni členové klubové mají v roce 2013 možnost neomezeně hrát nejen na Hluboké, ale bezplatně také na hřištích Weitra, Böhmerwald, Waidhofen, Kremstal a ve vybraných dnech i na devítkách Drautal/Berg a Über den Dächern von Passau.

Klub spolupracuje s blízkými hotely, na něž vás ochotně odkážou na recepci. Přespat se tu vyplatí, pohledy na osvětlený zámek, případně na nasvícené náměstí v blízkých Českých Budějovicích jsou nezapomenutelné.
Sportovci ovšem nemusejí brát zavděk jen golfem. V areálu se nachází čtrnáct tenisových kurtů, včetně čtyř krytých, dva kurty pro beach volejbal, dětské hřiště, koňská jízdárna... Vašim aktivitám tu zkrátka meze nekladou. Jen se přijeďte přesvědčit.

Hluboká nad Vltavou
Adresa: Náměstí ČSLA 26, 373 41 Hluboká nad Vltavou
Tel.: +420 776 826 376
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.golfhluboka.cz
GPS: 49°2'56,74'' N | 14°26'37,68'' E
Rok otevření: 2002
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 273 (bílá) | 5 879 (žlutá) | 5 100 (červená)
Green fee: 950 Kč (po–pá) | 1 150 Kč (so–ne)
Služby: 9jamková akademie | driving range | chiping &putting green | půjčovna vybavení | výuka golfu | proshop | klubovna | restaurace
Akceptace voucherů: pondělí až čtvrtek

Převzato z časopisu GOLF 4/2013
Text: a foto: GK Hluboká nad Vltavou


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...