HradecPark Golf Club v Hradci Králové patří mezi mladší golfové kluby. Jeho historie sahá „pouze" do roku 2003. Za tuto dobu ale vznikl jeden z nejpočetnějších golfových klubů a podařilo se vybudovat prvotřídní tréninkové centrum.

S více než 750 aktivními členy v roce 2014 přesahuje Park Golf Club Hradec Králové hranice regionu a může se rovnat s největšími kluby České republiky. Těší nás, že počet golfistů každým rokem roste. Hlavní podíl na tom mají desítky nových hráčů, kteří rok co rok získají v Hradci Králové „zelenou kartu" nebo dnes tolik oblíbenou kartu amatérského golfisty.
Do dětských tréninků a kempů se každoročně hlásí více než 100 mladých golfových nadějí a další desítky dětí se účastní kroužků SNAG golfu, které klub pořádá přímo v hradeckých školách. Díky systematické práci našich trenérů Park Golf Club svou početností i dětskou základnou těžko hledá srovnání i mezi jinými sporty. Hřiště se navíc stalo také vyhledávaným cílem golfistů při jejich cestách do Hradce Králové.

Za tímto úspěchem stojí jasná a srozumitelná filozofie. Udělat golf sportem, který je dostupný každému a kdykoliv. A to jak časově, finančně, tak umístěním. Přímo v Hradci Králové tak najdete krásné devítijamkové hřiště, které je dostupné do 15 minut i z těch nejvzdálenějších koutů města. Ke hře na tomto hřišti vám postačí 1,5–2 hodiny. To jsou devizy, které dělají z Park Golfu areál na každý den. Když k tomu připočtete stále se zlepšující zázemí, je jasné, že zde golfisté naleznou vše, co potřebují. K dispozici zde jsou šatny se sprchami, restaurace, kavárna, indoorový trenažer, dokonce i hotel a konferenční prostory.

Kdo dnes navštíví areál Park Golfu, ten by asi neuvěřil, že ještě před 10 lety se zde proháněly traktory a po golfovém klubu, natož celém areálu, nebylo ani vidu ani slechu. Za neuvěřitelný rozkvět golfu v Hradci Králové vděčíme především našim členům a jejich nadšení pro hru. Jsme hrdí na to, že naši členové si vybrali právě Park Golf Club a ztotožnili se s naší vizí. Pojďme si v krátkosti připomenout, co golfoví nadšenci v Hradci Králové dokázali.

Vše začalo několika cvičnými greeny v sadech pana Smotlachy staršího na okraji Hradce Králové. Kolem tohoto „minizázemí" se začal brzy formovat rostoucí golfový klub, jemuž již těchto několik málo greenů nestačilo. Následně tedy rovněž na pozemcích pana Smotlachy za iniciativy dnešního prezidenta klubu Pavla Hlouška začalo další budování. Už 6. 8. 2005 proběhlo otevření prvních třech jamek podél cesty na okraji hradeckých polí. Tyto jamky dnes slouží jen jako cvičné greeny. O dva roky později se otevíralo hřiště šestijamkové a o další tři roky později nové, vylepšené zázemí a nová klubovna.

Vzhledem k raketovému rozvoji klubu už ale za další dva roky později nedostačovala ani ta. V roce 2013 tak dostal areál dnešní podobu s devíti jamkami a vynikajícím zázemím. Vybudován byl také patrový driving a další cvičné greeny (dnes celkem 5). Ani nyní však představitelé klubu neusínají na vavřínech a pracují na dalším rozvoji. V první řadě to bude vylepšení zázemí pro děti a dětské hřiště a následně přístavba dalšího bloku hotelu, jehož kapacita již nedostačuje požadavkům.

Těšíme se i s vámi na Park Golfu na viděnou

Zdroj: Jan Kastner, Park Golf Club Hradec Králové


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...