Golf ve světě

Omluva všem. Hrát se zatím nechystá

Golfista Tiger Woods, jenž se dopustil mnohonásobné nevěry, se o víkendu na Floridě omluvil své ženě, fanouškům, spolupracovníkům i obchodním partnerům za své „sobecké, nezodpovědné a pošetilé chování“. „Byl jsem nevěrný, měl jsem více poměrů, podváděl jsem ženu. Co jsem udělal, je nepřijatelné, a jedině já jsem ten, kterého je třeba vinit,“ řekl.

Dalajlama vyzval Woodse k sebekázni

Woodsova omluva vzbudila také rozpaky

Jak si povedou Evropanky?

Turnajem Honda PTT LPGA Thailand odstartuje tento čtvrtek nejvýznamnější dámská profesionální série LPGA Tour. Obsazení akce slibuje zajímavou podívanou, na hřišti Old Course Siam Country Clubu totiž nebude scházet žádná z desítky nejlepších hráček světa. V roli obhájkyně trofeje se představí úřadující světová jednička Lorena Ochoa, jež vloni zvítězila s náskokem tří ran před Hee Young Park, třetí místo si s odstupem dalšího úderu odvezla Paula Creamer. Evropané mohou držet pěsti Suzann Pettersen, vítězce z před dvou let a aktuální světové trojce, či Anně Nordqvist, jež si na turnaji odbude premiéru.

Oficiální stránky turnaje

Více o LPGA Tour

Závěrečná runda pohřebištěm nadějí

Celkovým skóre 14 úderů pod par Andrew Dodt vypálil rybník všem favoritům a ve své premiérové sezoně si zajistil první titul na EPGA Tour. Přidružené členství na okruh přitom získal teprve minulý týden. K titulu na Avantha Masters ho donesly zejména dva proměněné paty na birdie na závěrečných třech jamkách. Čtyřiadvacetiletý Australan obdržel prémii 250 tisíc euro, což je víc, než vydělal za celou loňskou sezonu.
Zásluhou nejlepšího výsledku finálového dne (66/-6) skončil druhý s odstupem jedné rány David Finch (275/-13), o třetí pozici se rozdělili Angličané Richard Bland a Barry Lane, Skot David Drysdale a Tecudži Hiracuka z Japonska.

Výsledky turnaje

Čejka na výhru nedosáhl, skončil desátý

Už minulý týden byl Dustin Johnson ve hře o další výhru na PGA Tour, ale dočkal se až včera, když o úspěšné obhajobě titulu z AT&T Pebble Beach National Pro-Am rozhodl berdíkem na poslední jamce. V součtu čtyř kol zapisoval 270/-16 a o jedinou ránu přehrál dobře finišujícího Davida Duvala. Vítězství ho zároveň vyneslo do čela FedEx Cupu, kde přeskočil Steva Strickera, který v turnaji nestartoval.

Výsledky turnaje

Sesadí z trůnu Woodse?

Steve Stricker si drží skvělou formou, v posledních patnácti vystoupeních se hned čtyřikrát dokázal probojovat až na samotný vrchol, což nemohlo zůstat bez odezvy. Nedělní triumf na Northern Trust Open ho posunul nejen do čela průběžného hodnocení FedEx Cupu, ale také si polepšil ve světovém žebříčku, kde na druhé pozici vystřídal Phila Mickelsona.

Strickerův profil na PGA Tour

Světový žebříček

Mechanik Jimenéz rozebral evropskou jedničku

Bitvu dvou zkušených borců i rydercupových spoluhráčů, Lee Westwooda a Miguela Angela Jiméneze, musela rozhodnout až třetí jamka rozehrávky. Šestačtyřicetiletý Španěl na ní zahrál par, třebaže na čtyřparové devítce odpálil nejprve do rafu, a ani druhou ranou se nedostal na grín. Povedenou přihrávkou ale poslal míček na metr od vlajky, aby zapisoval 4 rány. A když Weestwood patovat na par nezvládl, mohl španělský „Mechanik“ slavit už svůj 16. titul na EPGA.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...