Day PGAKdysi rozvířil golfové vody tvrzením, že je schopen porážet Tigera Woodse. Nemluvil však do větru, Jason Day se v posledním období často objevoval mezi hráči, kterým se prorokuje zisk majoru. A nyní tento svůj sen zhmotnil, když uspěl na Grand Slamu přezdívaném jako turnaj poslední šance.

Na PGA Championship ve Whistling Straits Australan nenašel přemožitele, byť mu šel v patách Jordan Spieth, letošní dvojnásobný držitel grandslamového titulu (Masters, US Open). Ten sice na výhru nedosáhl, ale i tak vystoupal na post nejlepšího golfisty planety, když sesadil obhájce trofeje, vracejícího se Roryho McIlroye, který po pětitýdenní pauze skončil na PGA Championship sedmnáctý.

Day šel do finále z vedení, před druhým Spiethem držel náskok dvou ran. A třebaže se talentovaný Američan snažil, Day tentokrát nenechával nikoho na pochybách, že jde neohroženě za svým cílem. Po sedmi jamkách byl na -4 úderech za kolo. Dobrý start ho povzbudil, takže jej nezastavilo ani bogey na osmičce.
Ve stejném duchu pak Australan pokračoval i na druhé devítce. Ačkoliv se Spieth snažil útočit, vedoucí muž průběžného pořadí se nenechal rozhodit. V cíli svůj náskok na pronásledovatele ještě o ránu navýšil a mohl dát průchod emocím.

„Jordan je velmi silný soupeř," vysekl Day poklonu druhému muži v pořadí. „Proto mě těší, že jsem ho udržel za zády. Je to momentálně nejlepší hráč světa, o to větší radost mám z toho, jakou hru jsem předváděl, je to nepopsatelný pocit."

Čest Evropanů zachraňoval Justin Rose, jediný zástupce starého kontinentu v elitní desítce si z Whistling Straits odvezl čtvrté místo. Překvapením je dělená pátá příčka Inda Anirbana Lahiriho, který si letos vede nad očekávání dobře na EPGA Tour.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...