Ko EvianNovozélandská golfistka Lydia Ko se ve věku 18 let, 4 měsíců a 20 dní stala nejmladší vítězkou majoru, když s náskokem šesti ran triumfovala na Evian Championship. Na posledních šestatřiceti jamkách turnaje zahrála jediné bogey, ve finále pak na hřišti s parem 71 předvedla excelentních 63 ran a druhé v pořadí Lexi Thompson nedala šanci.

„Můj první pocit je takový, že jsem strašně mokrá a je mi hrozná zima, ale je to úžasný pocit. Dnešní den byl neuvěřitelný. Vypracovala jsem si dobrou pozici, takže jsem se ve finále mohla soustředit jen na svou hru. Lexi hrála výborně, rány umísťovala k vlajce a předvedla několik velmi dobrých patů. Nezbylo mi než se soustředit na každou svou ránu," odhalila tajemství úspěchu vítězná Ko.

Své želízko v ohni měli i čeští fanoušci. Klára Spilková dokázala poprvé v kariéře projít na majoru cutem a nakonec vybojovala dělené 55. místo (291/+7), oceněné necelými 9 tisíci eury.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Tristan Jones/LET


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...