Golf ve světě

Clarke si zajistil start na Open

Už dlouho nebyli diváci evropské série svědky toho, aby se ve finálovém flajtu sešli dva bratři. V případě italských bratrů Francesca a Edoarda Molinariových se tak ale stalo. A nejen to, po odehrání osmnácti jamek mohl druhý jmenovaný pozvednout ruce nad hlavu a slavit zisk premiérového vítězství na okruhu. Druhý Darren Clarke, jenž od úvodních kol okupoval čelní pozice, ztratil v konečném součtu tři údery, nicméně si touto pozicí zajistil start v třetím majoru roku – britském Open, které začíná tento týden. Francesco Molinari dělil čtvrté místo, když zahrál sedm pod par (o pět ran hůře než bratr).

Výsledky turnaje

Goydos šel hřiště pod 60!

V dosavadním průběhu sezony Steve Stricker poslední dobou nezářil, ale vzpomeňte si, kolikrát se už tento chlapík dokázal z podpalubí vyškrábat zpátky na vrchol. V turnaji John Deere Classic se po dva dny pěkně rozjel. Nejprve na úvod zahrál bezchybných 60 (-11) a o dva dny později 62 úderů, které proložil 66 ranami. To mu dalo před finále nejvýhodnější pozici, kterou si už jen kontroloval tak, aby si odvezl druhý letošní a celkově devátý titul z PGA Tour.
O dvě rány za ním skončil Paul Goydos (260/-24), který se na úvod zaskvěl 59 ranami, třetí místo si s odstupem šesti úderů na vítěze odvezl Jeff Maggert.

Výsledky turnaje

Na Yeon Choi prokázala pevné nervy

Skvělou podívanou nabídlo vyvrcholení turnaje dámské LPGA Tour Jamie Farr Owens Corning Classic, kde se o vítězství praly ve finále hned čtyři adeptky. Z toho tři hráčky se stejným příjmením – Kim – tedy Christina, Song-Hee a In-Kyung a proti nim Na Yeon Choi. Všechny obešly hřiště na 14 ran pod par. Podle prosté statistiky tak měly nositelky jména Kim 75% šanci uspět, ale v rozporu s pravděpodobností jim rybník vypálila Na Yeon Choi. Na druhé jamce play-off zahrála birdie a odvezla si třetí titul v kariéře.

Výsledky turnaje

Španěl posílil naděje na start v Ryder Cupu

V souboj tří mužů na dodatečné jamce vyústil další z podniků EPGA Tour Open de France. A nakonec triumfoval ten nejzkušenější – Španěl Miguel Angel Jiménez přehrál svého krajana Alejandra Cañizarese i Itala Francesca Molinariho a získal už svůj sedmnáctý titul na nejprestižnějším okruhu starého kontinentu. V dobře dotovaném turnaji si vítěz odvezl půl milionu euro a v žebříčku pro Ryder Cup poskočil na pátou pozici.

Výsledky turnaje

Angličan stoupá vzhůru, zahraje si Ryder Cup?

Před týdnem ve finále Travelers Championship naprosto selhal a druhý letošní titul na PGA si nechal utéct. Na AT&T National vstupoval Justin Rose do finále opět z vedení a jednu chvíli to vypadalo, že zažije stejně trpké chvilky jako v týden starém zmiňovaném vystoupení. Dokázal se ale vzpamatovat a výsledek 10 ran pod par mu vynesl tento měsíc už druhé vítězství na nejvýznamnější golfové sérii.
O úder zpět skončil druhý Ryan Moore, další ránu ztratil třetí Jeff Overton (oba USA).

Výsledky turnaje

Světová jednička skončila třetí a přepouští trůn

S drtivým náskokem dvanácti ran si zkušená Američanka Cristie Kerr došla na LPGA Championship Presented by Wegmans pro čtrnáctý titul v kariéře na LPGA a zároveň po výhře na US Open 2007 i pro druhý major. Po kolech 68, 66, 69 a 66 stanovila také rekordní náskok v historii tohoto turnaje před nejbližší pronásledovatelkou, jíž byla Song-Hee Kim. Až dosud jej držela Betsy King, které v roce 1992 zvítězila o jedenáct úderů.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...