Rory PGA BMWJen pár dní poté, co se rozešel se svou snoubenkou, dobyl Rory McIlroy (-14) vlajkovou loď evropské túry. Parádním finišem v podobě dvou berdíků se na BMW PGA Championship přehnal před Shanea Lowryho (-13), když oběma ve finále vyklidil cestu průběžný lídr po třetím kole Thomas Björn. Na Dána zbylo „jen" dělené třetí místo, kde ho doprovodil ještě Luke Donald (oba -12).

McIlroy šel do finále se ztrátou sedmi ran na vedení, ale 66 úderů ho vyneslo na vrchol. „Od mé poslední výhry na EPGA Tour uplynulo 18 měsíců, teď jsem ovládl její nejprestižnější podnik, takže jsem si sotva mohl představit povedenější návrat. Přijížděl jsem sem ale ve slušné formě, jenom v pátek jsem se s hrou trochu potýkal, o víkendu se mi už naštěstí dařilo. Musím nicméně přiznat, že mi pomohly i některé chyby soupeřů," hodnotil své vystoupení McIlroy, pro něhož to byl šestý titul na EPGA Tour.

Dělené sedmé místo ve Wentworthu vyválčil Henrik Stenson, který bude čekat, jak si v zámoří povede Adam Scott. Pokud by totiž Australan propadl, může se Švéd posunout na pozici nejlepšího hráče planety.

Kompletní výsledky turnaje zde

Rory McIlroy slaví šestou výhru na evropské sérii. Foto: Twitter‏@EuropeanTour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...