Rio 2Třebaže představitelé Mezinárodního olympijského výboru vyjádřili nedávno obavy nad stavem příprav her, alespoň práce na golfovém hřišti pro Rio 2016 se daly do pohybu. „Jestliže všechno půjde dobře, tak bychom měli začít v březnu s přívodem vody a poté můžeme pokládat trávník," nechal se zkraje roku slyšet architekt olympijské osmnáctky Gil Hanse. Otcem myšlenky nicméně rozhodně nebyl.

Práce se komplikovaly a nabraly zpoždění, a to nejen v případě golfového hřiště. Teprve zhruba před deseti dny tak na plochy proudí voda a začíná se s pokládáním trávníku. „Sadba trávy je poslední stavební činností, kterou u každé jamky zbývá dokončit, poté už přijde na řadu jen dokončení náspů, závlaha a drobné povrchové úpravy," upřesnil Agberto Guimaraes, šéf LOH v Riu 2016 pro sport a integraci paralympiků.

Tráva bude potřebovat zhruba 11 měsíců k řádnému růstu, takže by v době konání her (srpen 2016) mělo být hřiště v odpovídající kondici. Testování všech hracích ploch má obecně probíhat už s ročním předstihem. Má to však háček.
Jestliže vše půjde podle harmonogramu, trávník by měl dostatečně vyrůst do dubna 2015. Poté ale bude ještě potřebovat čas, aby plně vyzrál, přičemž pořádat zde akce v tak raném stádiu rozhodně není ideální. Hodlají-li zástupci golfu hřiště otestovat před olympijským turnajem, bude tak možné až zhruba šest měsíců před hrami.

Na hřišti pro olympiádu 2016 konečně začali s pokládáním trávníku. Foto: Rio 2016/Alex Ferro


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...