MatsuyamaTurnaj Jacka Nicklause nabídl nebývalé drama. Skvělé představení předvedl Kevin Na, který zaútočil ze zadních řad a famózní stíhací jízdou (64/-8) pořádně zatlačil na favority. A ti v závěru nečekaně kolabovali. Bubba Watson na patnáctce odpálil „k sousedům" a bylo z toho double bogey, chyb se nevyvaroval ani další z vítězů Masters Adam Scott.

Zle nedobře to v jednom okamžiku vypadalo i s jinak velmi dobře hrajícím Hideki Matsuyamou (šestnáctka double bogey, sedmnáctka bogey). Jenže v pravý moment dokázal zmobilizovat síly. Aby si na poslední jamce vynutil play-off, potřeboval birdie, které zde zahrál ve všech třech předešlých kolech. Pokud by na dlouhodobě nejtěžší jamce turnaje uspěl i po čtvrté, stanovil by tím nový rekord a dostihl by vedoucího Kevina Na, který už zhruba hodinu čekal, jak soupeři odpoví na jeho galapředstavení.

Matsuyamovi však nesedl drajv podle představ a trochu nazlobeně bouchl holí o zem. Patrně jí zavadil o mikrofon, což odnesl šaft... Jak se ukázalo vzáěptí, hřiště se k dvacetiletému Japoncovi zachovalo milosrdně a drajv se skutálel na fervej, odkud si mladík výborně přihrál – na necelé dva metry k vlajce. Na rozdíl od Watsona hrajícího v posledním flightu situaci ustál a skutečně si vynutil rozehrávku, zatímco Bubba přetáhl druhou ránu do greenu, načež zahrál jen na par, takže mu rozehrávka o ránu unikla.

V té se utkali Na a Matsuyama, který však nemohl vzít na „svou" jamku drajvr. Na řadu šel jako první a volil fervejové dřevo č. 3. Žel úder byl kratší a skončil v prvním pravém bankru u ferveje. Triumfy měl rázem Na, avšak nepochopitelně zariskoval a úder zatáhl do vodní překážky vlevo. Musel dropovat, takže hrál až třetí ránu do greenu, jež ale byla delší a čekala ho zhruba čtyřicetimetrová přihrávka z rafu. Tu zvládl solidně, naděje na jednopat znamenající bogey žila.

Nicméně situace rázem hrála do karet před chvíli odepisovanému Matsuyamovi. Ani on však s ranou z rafu nenaložil úplně ideálně – skončil rovněž do rafu a v cestě na green mu stál bankr. Sice si přihrál, ale případný jednopat, který by mu vynesl titul, rozhodně nespadal do kategorie formálních. Japonec ale i napodruhé v krátkém sledu kritickou situaci ustál a mohl slavit premiérový titul na PGA Tour.

Kompletní výsledky turnaje zde

Vítězný Hideki Matsuyama na snímku se zakladatelem turnaje Jackem Nicklausem. Foto: www.thememorialtournament.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...