Golf ve světě

Z LPGA mizí další velká hvězda

Nejznámější mexická sportovkyně současnosti a úřadující světová jednička Lorena Ochoa překvapivě oznámila ukončení své golfové kariéry. Po Annice Sörenstam, jež opustila gríny před dvěma lety, tak nejprestižnější dámská série světa, americká LPGA, ztrácí další svou hvězdu. Nečekanou zprávu oznámila osmadvacetiletá golfistka včera s tím, že o svých dalších plánech a důvodech odchodu pohovoří v pátek.

Webové stránky hráčky

Profil Loreny Ochoa na LPGA Tour

Nordqvist dobyla Jamajku

Inaugurační ročník turnaje The Mojo 6 se stal kořistí švédské golfistky Anny Nordqvist poté, co ve finálovém souboji těsně udolala Amandu Blumenherst 1 up. Už předtím ji v semifinálovém klání dlouho trápila zkušená Američanka Cristie Kerr a vzájemný duel se rozhodl až na dodatečné jamce. Podobné martýrium musela ostatně podstoupit i její finálová soupeřka, které dlouho statečně vzdorovala Na Yeon Choi. Ta si alespoň spravila chuť v souboji o třetí místo.

Výsledky turnaje

V souboji rydercupových kapitánů Pavin předčil Montyho

Po velmi dobrém vystoupení na úvodním majoru roku, kdy si z Augusty odvezl 8. místo, si Y. E. Yang přivezl výbornou formu i do dějiště Volvo China Open. Nakonec v součtu čtyř kol zahrál 15 úderů pod par a za sebou nechal hned čtyři velšské hráče. O dvě rány za ním skončili Rhys Davies a Stephne Dodd, čtvrtou pozici pak dělil jejich krajan Jamie Donaldson s dvěma borci ze Skandinávie, Finem Mikko Ilonenem a Švédem Johanem Edforsem (oba 276/-12).

Výsledky turnaje

Furyk slaví podruhé za posledních pět týdnů

Na Masters Jim Furyk neprošel cutem, ale z neúspěchu se velmi rychle oklepal a v Hilton Head přidal už svůj druhý letošní titul. Cestu mu přitom hodně usnadnil jeho největší pronásledovatel Brian Davis z Anglie. Ten sice v průběhu finále ztratil vedoucí pozici, ale úspěšný birdie pat na poslední jamce ho posunul do rozehrávky. V ní se však dotkl rákosí, což znamenalo dvě trestné, a tak Furykovi spadlo 15. vítězství na PGA Tour prakticky do klína. Třetí místo si rozdělili Davisův krajan Luke Donald a Američan Bo Van Pelt (za nejlepší dvojicí zaostali o tři údery 274/-10).

Výsledky turnaje

Tseng stoupá vzhůru

Navzdory matným výsledkům v letošní sezoně si Mexičanka Lorena Ochoa stále drží post světové jedničky ženského golfu. Přesto nemůže být úplně klidná, neboť v patách jí jsou dvě Asiatky, druhá Yani Tseng z Taiwanu, kterou výhra v úvodním majoru roku katapultovala o čtyři příčky vzhůru, a třetí Jiyai Shin, pyšníci se dlouhodobě stabilní formou. Velký odstup nemá ani nejlepší Evropanka a čtvrtá hráčka v pořadí Suzann Pettersen z Norska, jejíž finálový souboj s Yani Tseng na Kraft Nabisco Championship nabídl divákům strhující podívanou.
Jessica Korda, hájící již barvy Spojených států, si po prvním majoru polepšila o 33 míst a registrujeme ji na 304. pozici, Slovenka Zuzana Kamasová je 690.

Světový žebříček

Na Madeiře se bili dva Angličani

V souboj dvou Angličanů se proměnil finálové den turnaje Madeira Islands Open z kalendáře EPGA Tour. Oliver Fisher v něm předvedl skvělou stíhací jízdu, ale nakonec za svým krajanem Jamesem Morrisonem zaostal o jediný úder. Tomu k premiérovému titulu na první evropské scéně stačilo 70 ran, když celkově v součtu čtyř kol zahrál dvacet pod par. Se ztrátou šesti ran na vítěze skončil třetí Skot George Murray.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...