Pravidla
Golf ve světě

Evropské vicekapitánky pro Solheim Cup známy

Annika Sörenstam se vrací ke světovému golfu, nikoliv však v roli hráčky, nýbrž jako jedna ze dvou vicekapitánek týmu Evropy pro Solheim Cup, který příští rok proběhne na půdě starého kontinentu. Spolu s ní byla vybrána Joanne Morley. Obě jmenované doplní kapitánku Alison Nicholas.

Více o Solheim Cupu

Poulter kritioval Elsovy změny

Angličan Simon Khan se do turnaje BMP Championship podíval jen díky sponzorské pozvánce, ale tu využil jaksepatří a po finálovém váhání soupeřů zvučnějších jmen zvítězil s náskokem jediné rány (278/-6) před dvojicí Luke Donald a Fredrik Andersson Hed. Khan přitom do finále vstupoval se ztrátou sedmi ran na průběžně vedoucího Chrise Wooda, který však finále nezvládl a skončil šestý.

Výsledky turnaje

Čejka ve dvacítce nejlepších

Třikrát během jediného turnaje skončil dvaadvacetiletý Jason Day na poslední jamce ve vodě včetně finálové rundy a zdálo se, že mu první titul v kariéře uniká. Stejnou mincí ale odpověděl jeho největší soupeř Blake Adams, který se na vedoucí příčku dotáhl na sedmnáctce, a tak se Day přeci jen dočkal výhry na Byron Nelson Championship. Po výsledku 270/-10 zvítězil o dvě rány Brianem Gayem, Jeffem Overtonem a Blakem Adamsem.

Výsledky turnaje

Na zrušení kola vydělala Se Ri Pak

Hned první turnaj v „éře po Loreně“ – Bell Micro LPGA Classic – nabídl divákům dramatickou zápletku a bitvu tří hráček o turnajový vavřín. Tomu předcházelo zrušení rozehraného čtvrtého kola kvůli nepřízni počasí. A dlužno dodat, že na tom hrající členka Síně slávy Se Ri Pak pořádně vydělala. Spolu s Brittany Lincicome a Suzann Pettersen sice po třech kolech vedla, ale v průběhu čtvrté rundy na obě soupeřky začala ztrácet. Jenže anulováním finále se všechny tři aktérky znovu dostaly na 13 úderů pod par, a proto muselo rozhodnout play-off.

Výsledky turnaje

Fernandez-Castaňa zastoupil Caňizares, na výhru to ale nestačilo

Ani Pelle Edberg, ani domácí favorit Gonzalo Fernandez-Castaño, z titulu na Iberdrola Open Cala Millor Mallorca se nakonec po rozehrávce radoval Peter Hanson, který hned na první jamce zdolal dalšího ze Španělů Alejandra Cañizarese, když oba protagonisté play-off odehráli finálovou rundu na 66 ran a celkem skončili na šesti úderech pod par. Třetí James Kingston z Jihoafrické republiky zaostal o čtyři rány.

Výsledky turnaje

Australan se konečně našel

Skoro celý loňský rok se hledal, měnil trenéra, ale úspěch se ne a ne dostavit. Teprve v neděli na Valero Texas Open mohl Australan Adam Scott hlásit návrat na vítěznou cestu, když s náskokem jediné rány přehrál v 36jamkovém maratonu druhého Fredrika Jacobsona ze Švédska. Další úder pak ztratila trojice Aaron Baddeley, Ernie Els a Jimi Walker (všichni 276/-12).

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...