Inzerce
Golf ve světě

 

Nejprestižnější dámská profesionální série Ladies European Tour (LET) oznámila spuštění dalšího ženského okruhu, aby tak zvýšila možnosti hráček účastnit se profesionálních soutěží. Vstoupit na ní mohou všechny golfistky, profesionálky i amatérky, starší 18 let, s hendikepem +3 a lepším.

Více informací o LET Access Series

Inzerce

Po výhře na Africa Open triumfoval i na Joburg Open

Charl Schwartzel dokonale využil podpory svých krajanů v rodné Jihoafrické republice k tomu, aby ovládl dva poslední podniky z kalendáře letošní evropské série. Díky tomu si také upevnil vedení v hodnocení Race to Dubai.
Na hřištích Royal Johannesburg and Kensington Golf Club zahrál postupně 66, 63, 68 a 64 ran (celkově 23 pod par) a pro druhé vítězství v řadě si došel s pohodlným náskokem šesti ran.

Celý článek...

Allenby zase „jen“ druhý

Jediná rána dělila dva nejlepší borce v konečném pořadí druhého podniku PGA Tour, kterým bylo Sony Open na hřišti Waialae Country Club na Havaji. A právě o tento jediný úder, birdie na poslední jamce, byl ve finále úspěšnější vítězný Ryan Palmer, když zahrál čtyři pod par, celkově 265/-15 a došel si pro třetí titul v zámořské sérii.
Druhý už posedmé v kariéře skončil Australan Robert Allenby, který se sice dopustil jediného zaváhání, ale právě bogey na čtyřce se mu stalo osudným. Ve svém devátém startu na Havaji tak už potřetí skončil v desítce nejlepších, ale titul mu zatím uniká.

Výsledky turnaje

Sedmý titul pro Ogilvyho

Velmi dobré výkony si schovala řada účastníků na finálové kolo turnaje SBS Championship, jehož se účastní vítězové klání PGA Tour z předchozí sezony. Nejúspěšnějším protagonistou byl nakonec Australan Geoff Ogilvy, jemuž šest ran pod par (celkově270/-22) stačilo k ovládnutí úvodního podniku na zámořské sérii a tím i k zisku 1 120 000 amerických dolarů.

Výsledky turnaje

Generálka na Ryder Cup Montymu a spol. vyšla

První letošní týmové klání – bitvu Evropanů s Asiaty – mají Montyho svěřenci za sebou. A byl to úspěšný souboj, třebaže vstup vyšel lépe soupeřům a také poslední hrací den sledovali diváci dramatickou zápletku, ve které to s nadějemi Starého kontinentu vypadalo všelijak. Nakonec se však výběr Colina Montgomerieho radoval z těsné výhry v poměru 8,5 ku 7,5 bodům.

Výsledky turnaje

Skotka sbírá ceny a chce ke golfu přilákat další adeptky

Skvělý dárek si tři týdny před 40. narozeninami nadělila skotská golfistka Catriona Matthew, když v nejsilnějším možném startovním poli dokázala nečekaně vybojovat svůj první major v kariéře. Stalo se tak vloni v Royal Lytham & St. Annes na jediném ženském majoru hraném na evropské pevnině – Ricoh Women’s British Open – pouhých 11 týdnů poté, co na svět přivedla svou druhou dceru. Další dárek, který si tímto výsledkem vysloužila, pak bylo ocenění pro nejlepší hráčku uplynulé sezony na nejvýznamnějším evropském okruhu LET.

Strana 153 z 154

153

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...