Black Stork
Golf ve světě

Závěrečná runda pohřebištěm nadějí

Celkovým skóre 14 úderů pod par Andrew Dodt vypálil rybník všem favoritům a ve své premiérové sezoně si zajistil první titul na EPGA Tour. Přidružené členství na okruh přitom získal teprve minulý týden. K titulu na Avantha Masters ho donesly zejména dva proměněné paty na birdie na závěrečných třech jamkách. Čtyřiadvacetiletý Australan obdržel prémii 250 tisíc euro, což je víc, než vydělal za celou loňskou sezonu.
Zásluhou nejlepšího výsledku finálového dne (66/-6) skončil druhý s odstupem jedné rány David Finch (275/-13), o třetí pozici se rozdělili Angličané Richard Bland a Barry Lane, Skot David Drysdale a Tecudži Hiracuka z Japonska.

Výsledky turnaje

Čejka na výhru nedosáhl, skončil desátý

Už minulý týden byl Dustin Johnson ve hře o další výhru na PGA Tour, ale dočkal se až včera, když o úspěšné obhajobě titulu z AT&T Pebble Beach National Pro-Am rozhodl berdíkem na poslední jamce. V součtu čtyř kol zapisoval 270/-16 a o jedinou ránu přehrál dobře finišujícího Davida Duvala. Vítězství ho zároveň vyneslo do čela FedEx Cupu, kde přeskočil Steva Strickera, který v turnaji nestartoval.

Výsledky turnaje

Sesadí z trůnu Woodse?

Steve Stricker si drží skvělou formou, v posledních patnácti vystoupeních se hned čtyřikrát dokázal probojovat až na samotný vrchol, což nemohlo zůstat bez odezvy. Nedělní triumf na Northern Trust Open ho posunul nejen do čela průběžného hodnocení FedEx Cupu, ale také si polepšil ve světovém žebříčku, kde na druhé pozici vystřídal Phila Mickelsona.

Strickerův profil na PGA Tour

Světový žebříček

Mechanik Jimenéz rozebral evropskou jedničku

Bitvu dvou zkušených borců i rydercupových spoluhráčů, Lee Westwooda a Miguela Angela Jiméneze, musela rozhodnout až třetí jamka rozehrávky. Šestačtyřicetiletý Španěl na ní zahrál par, třebaže na čtyřparové devítce odpálil nejprve do rafu, a ani druhou ranou se nedostal na grín. Povedenou přihrávkou ale poslal míček na metr od vlajky, aby zapisoval 4 rány. A když Weestwood patovat na par nezvládl, mohl španělský „Mechanik“ slavit už svůj 16. titul na EPGA.

Výsledky turnaje

Stricker si došel pro osmou výhru

Při neúčasti světové jedničky Tigera Woodse se na Northern Trust Open nabízel duel dalších dvou mužů v pořadí, druhého Phila Mickelsona a třetího Stevea Strickera. Z plánované bitvy ale nakonec sešlo. Zatímco Stricker od úvodních kol okupoval popředí výsledkové listiny, a třebaže mu finále nevyšlo podle předpokladů, došel si s náskokem dvou ran pro titul (osmý na PGA), Mickelson se zaskvěl jen ve druhé rundě a nakonec se musel spokojit jen s dělenou 45. pozicí.

Výsledky turnaje

Hrát se bude o třetí nejvyšší odměnu

Koncem ledna ohlásilo vedení dámské LPGA start nové jamkovky Sybase Match Play Championship. Turnaj, pořádaný ve spolupráci se společností Octagon and Sybase, Inc., se odehraje 20.–23. května a ve startovním poli bude o 1,5 miliónu dolarů usilovat 64 golfistek. Ta nejúspěšnější v soubojích hráčky proti hráčce se může těšit na 375 tisíc dolarů, což je třetí nejvyšší odměna na LPGA Tour v letošní sezoně.

Více o turnaji

Strana 153 z 155

153

Přihlášení Golf News

Poradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...