Day MatchPerefektní den perfektního Jasona Daye, nicméně malá slovní hříčka dokonale vystihuje finálový mač jamkovky WGC mezi Jasonem Dayem z Austrálie a jeho protivníkem Victorem Dubuissonem. Obsazení finále, jaké nečekal snad ani ten největší optimista a obdivovatel obou hlavních protagonistů, jejichž souboj našel rozuzlení až na třiadvacáté jamce!

Australan byl od úvodu aktivní, ale Dubuisson vždy dokázal zatáhnout za záchrannou brzdu. Na úvodní trhák Daye, který po dvou jamkách vel o dvě, odpověděl hned vzápětí, a tak na páté odpaliště šli opět oba bok po boku. Francouze nesrazil na kolena ani další protivníkův nástup, když mu unikl na první devítce o tři. Famózním finišem a výhrou na 13., 17. a 18. jamce Evropan opět dorovnal skóre.

Další čtyři jamky se oba rivalové hlídali, aby na páté vytasil Day birdie, na které už Dubuisson nenašel odpověď, nicméně jeho finálová účast i způsob, jak s ní naložil, zaslouží maximální respekt. Jen pro připomenutí, Francouz figuruje v seznamu potenciálního účastníků české turnaje EPGA Tour, ovšem pokud prorazí na zámořské PGA, pak je možné, že by o něho čeští diváci přišli.
Nad Victorovou hrou se rozplývaly i dvě velké golfové legendy. Rydercupový kapitán Spojených států Tom Watson obdivoval, jak Francouz dokázal dvakrát vstát z mrtvých, Gary Player pak dodal: „Prostě fantastická záležitost!"

Dubuisson bral porážku sportovně a uznal kvality soupeře. „Jason hrál výborně, zejména skvěle patoval. Počínal si jako muž bez nervů." Kavalír Day, který díky triumfu dosáhl v podobě čtvrtého místa svého maxima na světovém žebříčku, mu oplatil v podobném duchu: „Rozhodně jsem nechtěl, aby se hra tak protáhla, ale smekám klobouk před Vicovou odvahou a jeho vynikající krátkou hrou. Z mého pohledu bylo nejspíš rozhodující to, jak moc jsem chtěl vyhrát. Večer před zápasem jsem si to slíbil a představoval jsem si, jak držím trofej."

Neméně dramatické bylo i malé finále mezi Rickie Fowlerem a veteránem Ernie Elsem. Duel dospěl až na devatenáctou jamku, kde se radoval mladší z obou aktérů.

Kompletní výsledky turnaje zde

Jason Day se dočkal druhého vítězství na PGA Tour v kariéře. Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...