Golf ve světě

Favorizovaný Els nezvládl závěr

Dlouhých sedm let se Australan Marcus Fraser pokoušel přidal na EPGA Tour svůj druhý titul do sbírky. Sen o další výhře si splnil až včera, když se dočkal na Ballantine´s Championship. V turnaji, který narušovala nepřízeň počasí, a proto se nakonec odehrála pouze tři kola, už svou šanci nepustil a s nástřelem 204 ran zvítězil o čtyři údery před svým krajanem Brettem Rumfordem a Garethem Maybinem ze Severního Irska (oba 208/-8).

Výsledky turnaje

Gaggenau-Hanak

Čejka ve finále neuspěl

Český rodák Alex Čejka měl na turnaji Zurich Classic of New Orleans zaděláno na nejlepší výsledek sezony, když po třech kolech dělil druhé místo a na vedoucího Jasona Bohna ztrácel jen dva údery. Zatímco průběžný lídr se ale po pomalém rozjezdu na úvodní devítce dostal do parádního tempa a strhujícím závěrem si došel pro titul o dva údery před Jeffem Overtonem a třetím Troyem Merrittem, jenž za ním zaostal o čtyři rány (274/-14), Čejka se finálovou rundou protrápil a po výsledku 4 nad par klesl na dělené 21. místo.

Výsledky turnaje

Prioritou rodina a charita

Nečekaným rozhodnutím o ukončení kariéry zarmoutila v úterý Lorena Ochoa nejen početné davy fanoušků. Na páteční tiskové konferenci pak oznámila, že turnaj Tres Marias Championship v Morelii bude jejím posledním vystoupením, kde se představí jako profesionálka. Rozloučí se tak stylově na domácí půdě, přičemž vyslovila přání setkat se se všemi zaměstnanci, kteří se na chodu turnaje podílejí.

Čtěte také: Světová jednička končí!

Z LPGA mizí další velká hvězda

Nejznámější mexická sportovkyně současnosti a úřadující světová jednička Lorena Ochoa překvapivě oznámila ukončení své golfové kariéry. Po Annice Sörenstam, jež opustila gríny před dvěma lety, tak nejprestižnější dámská série světa, americká LPGA, ztrácí další svou hvězdu. Nečekanou zprávu oznámila osmadvacetiletá golfistka včera s tím, že o svých dalších plánech a důvodech odchodu pohovoří v pátek.

Webové stránky hráčky

Profil Loreny Ochoa na LPGA Tour

Nordqvist dobyla Jamajku

Inaugurační ročník turnaje The Mojo 6 se stal kořistí švédské golfistky Anny Nordqvist poté, co ve finálovém souboji těsně udolala Amandu Blumenherst 1 up. Už předtím ji v semifinálovém klání dlouho trápila zkušená Američanka Cristie Kerr a vzájemný duel se rozhodl až na dodatečné jamce. Podobné martýrium musela ostatně podstoupit i její finálová soupeřka, které dlouho statečně vzdorovala Na Yeon Choi. Ta si alespoň spravila chuť v souboji o třetí místo.

Výsledky turnaje

V souboji rydercupových kapitánů Pavin předčil Montyho

Po velmi dobrém vystoupení na úvodním majoru roku, kdy si z Augusty odvezl 8. místo, si Y. E. Yang přivezl výbornou formu i do dějiště Volvo China Open. Nakonec v součtu čtyř kol zahrál 15 úderů pod par a za sebou nechal hned čtyři velšské hráče. O dvě rány za ním skončili Rhys Davies a Stephne Dodd, čtvrtou pozici pak dělil jejich krajan Jamie Donaldson s dvěma borci ze Skandinávie, Finem Mikko Ilonenem a Švédem Johanem Edforsem (oba 276/-12).

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...