Golfiq
Golf ve světě

Světová jednička stále ve stínu

Dva dosud odehrané podniky LPGA Tour se staly kořistí Ai Miyazato, a tak bylo zajímavé sledovat, zda Japonka na Kia Classic nezavrší hattrick. Nestalo se, Miyazato solidně zvládla jen dvě kola, což nestačilo na lepší než dělenou 39. pozici. Šance se chopily jiné účastnice, nejpevněji ji pak sevřela Hee Kyung Seo, startující na základě pozvánky od sponzora. Svým soupeřkám unikla o propastných šest ran (276/-12) a 255 tisíc dolarů za premiérovou výhru na okruhu LPGA bylo doma.

Výsledky turnaje

ABF-interior

Els útočí na další titul

Na světových kolbištích to zatím vypadá na víkend ve znamení Jihoafričanů. Po titulu Louise Oosthuizena na EPGA útočí na zámořské PGA Tour na vítězství také jeho krajan Ernie Els. Ten už měl na své pronásledovatele pět ran k dobru, ale nakonec se v průběhu finálové rundy jeho náskok ztenčil na dva údery. Kvůli nepřízni počasí se však turnaj bude dohrávat dnes večer a Else čekají ještě čtyři jamky. Pokud uspěje, získá druhé prvenství v řadě, když to první vybojoval před 14 dny na World Golf Championships-CA Championship.
Průběžnou druhou příčku zatím drží domácí Kevin Na, o třetí místo se s odstupem tří ran na vedení dělí Ernieho krajan Retief Goosen a Američani Ben Curtis a Chris Couch.

Průběžné výsledky turnaje

…a míří na Maters

Louis Oosthuizen se konečně dočkal prvenství na EPGA Tour, o které už v minulosti několikrát usiloval, a zároveň se díky premiérovému titulu podívá za dva týdny i na Masters, úvodní major roku.
Na hřiště Parador de Málaga Golf vstupoval do finále z pozice lídra a vedení v turnaji už nepustil. Za ním se s odstupem dvou ran seřadili Richard Finch a Peter Whiteford (oba 266/-14), čtvrtou pozici se ztrátou dalších dvou ran dělili Francesco Molinari a Robert Coles.

Výsledky turnaje

Oosthuisen ve finále nestačil

Napínavé finále turnaje Hassan II Trophy pro sebe rozhodl Velšan Rhys Davies, když si šest jamek před koncem vybudoval náskok, který dokázal udržet až do cíle. Celkově zahrál 25 úderů pod par a o dvě rány za sebou udržel Louise Oosthuizena. S odstupem dalších pěti ran se na třetím místě seřadili Thomas Levet, Ignacio Garrido, Mikko Ilonen a Thomas Aiken (všichni 273/-18).

Výsledky turnaje

Čejkovi víkend nevyšel

Ani nepřízeň počasí, ani chyby na druhé devítce finálové rundy nepřipravily Jima Furyka o turnajový vavřín z Transition Championship, k němuž mu stačilo zahrát v součtu čtyř kol 13 pod par. Na svůj 14. titul z PGA Tour přitom čekal dlouhé tři roky. Za Furykem se postupně seřadili K. J. Choi (272/-12) a Bubba Watson (273/-11).
„Mám ve zvyku si to dělat těžší,“ dodával už s úsměvem na tváři vítěz a dodal, „ale abych byl upřímný, byly to nervy.“

Výsledky turnaje

V Austrálii dominovaly členky LPGA

Kalendář nejprestižnější dámské profesionální túry LPGA Tour letos poněkud prořídl, a tak jsou její členky často k vidění na Ladies European Tour. O jejich umění se tak mohli na vlastní oči přesvědčit fanoušci na Women's Australian Open, které se s náskokem tří úderů stalo kořistí Yani Tseng. Za ní skončily vítězky dvou úvodních dílů LET, druhé místo si odvezla Angličanka Laura Davies, kterou začátek sezony zachytil v solidní formě, třetí skončila se ztrátou další rány domácí Karrie Webb.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...