Willett DubaiPo překvapivém triumfu na Masters v roce 2016 čekal Danny Willett až do neděle na svůj další titul. Mezitím se potýkal se zraněními i poklesem formy. Světový žebříček jej dokonce evidoval až na 462. pozici. O to nečekanější je jeho výhra v posledním podniku sezony na EPGA Tour, v závěrečném DP World Tour Championship v Dubaji, kde o dvě rány přehrál krajana Matta Wallace a Patricka Reeda ze Spojených států. Pro vítězství si došel po vyrovnaných kolech 67-67-68-68.

„Byla to fuška, pořádná dřina," oddychl si Willett. „Jsem na sebe ohromně pyšný. Člověk nikdy neví, zda vítězství přijde, a já už jsem opravdu trochu ztrácel víru. Že se dočkám na závěrečném podniku sezony, v takové konkurenci, to jsem nečekal, ale tvrdě jsem makal, abych se vrátil zpátky. Jsem teď lepší člověk i sportovec."

Dělené šestadvacáté místo pak stačilo Francescu Molinarimu k tomu, aby se stal králem letošní sezony. Nic na tom nezměnil fakt, že jeho hlavní sok v boji o prvenství v Race to Dubail Tommy Fleetwood, shodou okolností jeho úspěšný parťák z letošního Ryder Cupu, skončil o deset příček lépe umístěný. Toho v konečném hodnocení na druhém místě nakonec předstihl v turnaji dělený druhý Reed.

„Paráda," shrnul letošní sezonu snů Ital. Teď si konečně mohu na chvíli vydechnout, odpočinout si a ohlédnout se za uplynulými měsíci. Když mě ráno na prvním odpališti startér uvedl slovy „vítěz Open a vedoucí hráč Race to Dubai", znělo to neskutečně. Dosáhl jsem víc, než jsem si kdy vysnil," ohlížel se za životním rokem Molinari.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018090/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: @Danny_Willett


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...