McGirtPrestižní podnik Jacka Nicklause, Memorial Tournament, hraný na hřišti Muirfild Vilalge, se stal kořistí Williama McGirta. Ten zaskočil všechny favority včetně Dustina Johnsona nebo Roryho McIlroye a na druhé jamce rozehrávky nakonec zdolal i Jona Currana.

Důležitý krok k výhře učinil McGirt v sobotním kole, kdy zapisoval 64 ran. Cesta za prvenstvím to přitom byla dlouhá. Když se jej novináři po dohrání finálové rundy ptali, na kolika minitúrách působil, odpověděl s úsměvem: „Na to nemám dost prstů na rukou ani na nohou."
Posléze je však začaa jmenovat. Tar Heel Tour, Hooters Tour, Carolina Mountain Tour, All-Star Tour, Carolinas Pro Tour a s nápovědou své ženy přidal ještě Gateway Tour. Až do neděle bylo McGirtovým maximem jen třetí místo. Nikoliv však na PGA Tour, nýbrž na o třídu nižší Web.com Tour. O to větší překvapení 102. hráč světa svým rivalům nachystal.

„Hrál jsem, protože to byl můj největší sen, probojovat se na PGA Tour a vyhrát na ní. Druhá věc je, že nevím, co jiného bych dělal," vyznával se golfista, který už svou misi úspěšně dokončil. Uvidíme, co předvede nyní. Rozhodně se však v nejbližších dnech určitě nevrátí na žádnou minitúru.

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/tournaments/the-memorial-tournament-presented-by-nationwide/leaderboard.html

Foto: @PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...