Rahm memorialTřebaže finálová runda v podání Jona Rahma připomínala horskou dráhu, nakonec i vzhledem k tomu, že jeho konkurenti rovněž chybovali, uhájil své postavení v čele bez zbytečného vypětí sil. Na úvodní devítce totiž své skóre srazil o dvě rány, a tak ho nakonec nemuselo mrzet ani pět úderů navíc, které zapsal na druhé devítce. Po výsledku devět ran pod par ovládl Memorial Tournament s náskokem tří ran na Ryana Palmera. Třetí s výsledkem -5 skončil Matthew Fitzpatrick, jenž se naopak ve finále činil a zvládl jej na čtyři rány pod par.

„Podal jsem jeden z nejlepších výkonů v životě," uvedl Rahm po zisku čtvrtého titulu z PGA Tour. V sobotu šlo nepochybně o jedno z mých nejlepších kol a také ve finále jsem předvedl několik parádních záchran. Bylo to trochu ve španělském duchu. Každá rána se počítá, takže jsem spokojený, zejména s úplným závěrem. Celý turnaj mě držela krátká hra, několikrát jsem jen doťukával míček do jamky. Často slýchávám, že šampioni takhle hrají, takže jsem byl skutečně šampionem."

Na turnaji se objevil také Tiger Woods, ale pořadím na čele nemíchal. Zaostával už od úvodních kol, aby nakonec skončil dělený čtyřicátý (+6). V dobré formě nezastihl podnik, zejména pak jeho poslední runda, ani do té doby úřadující světovou jedničku Roryho McIlroye. Ten sice neatakoval čelo, rozhodně však pomýšlel na lepší umístění než ve čtvrté desítce. Do té se propadl po finále, které zahrál na 78 ran. V čele světového pořadí hráčů jej pak po turnaji vystřídal vítězný Jon Rahm.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2020/the-memorial-tournament-presented-by-nationwide/leaderboard.html

Foto: PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...