Spieth HavajSnad každý golfový fanoušek hoří zvědavostí, zda Jordan Spieth naváže na loňské úspěchy. Majory jsou sice zatím daleko, nicméně světový hráč číslo jedna hned ve svém prvním vystoupení v sezoně hodil soupeřům rukavice víc než rázně. Dokáže ji vůbec některý z nich zvednout?

Na havajském turnaji loňským vítězů z PGA Tour, Hyundai Tournament of Champions, totiž Američan zdrtil soupeře rozdílem minimálně třídy a ve čtyřech kolech stlačil své skóre na třicet úderů pod par! Druhý Patrick Reed, jenž v turnaji plnil roli obhájce, na Spietha pohlížel s odstupem osmi úderů. Nadvládu domácích umocnili dělení třetí Brandt Snedeker a Brooks Koepka (oba -21) spolu s pátým Rickiem Fowlerem (-20).

Spieth se do čela probojoval ve druhé rundě a od té chvíle už spěchal po vlastní ose do stanice s názvem vítězství. Na finále si tak mohl schovat své vůbec nejvyšší skóre (67), které i tak patřilo k nejlepším výsledkům. Lépe si počínal pouze Jason Day, jemuž 65 ran vyneslo ovšem jen dělené 10. místo. Rozdíl mezi světovou jedničkou a dvojkou tak v cíli představoval neuvěřitelných patnáct ran. Uvidíme, jak na Spiethovu výstavní formu zareaguje Rory McIlroy. Ten na Havaji nestartoval, nicméně v sezoně plánuje útok na nejvyšší post, a hlavně na Masters by rád zkompletoval kariérní grand slam.

Kompletní výsledky turnaje zde

Jordan Spieth slaví první titul v nové sezoně. Foto: Stan Badz/PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...