Garcia OmegaSergio García získal na EPGA Tour dvanáctý titul, čímž rozšířil společenství svých španělských krajanů, kterým se podařil podobný kousek, na čtyři hráče. Už před ním to dokázali Ballesteros (50), Olazábal (23) a Jiménez (21), na všechny tři se však zatím dívá s uctivým odstupem.

García si na Omega Dubai Desert Classic počínal zcela suverénně. V čele se usadil po úvodní rundě, již zvládl na sedm ran pod par, a už před sebe nikoho nepustil. V závěrečném kole si vedení hlídal před Švédem Stensonem.

Seveřan si sice berdíky na 13. a 14. jamce vynutil určitý tlak, García však hned na následující jamce po skvělém drajvu razantně odmítl drama a stejný náskok, se kterým šel do finále (tři rány), udržel až do cíle. Svému 250. startu na EPGA Tour tak dodal patřičný lesk. „Lepší začátek sezony jsem si nemohl přát," pochvaloval si a dodal, „budu se snažit, aby se sezona dál vyvíjela v podobném duchu."

Tento díl EPGA Tour je Španělům zvlášť nakloněný. Už před Garcíou jej opanovali Ballesteros, Olazábal, Jiménez, Quiros a Cabrera Bello. Díky vítězství se García opět vrátil do desítky nejlepších golfistů světa. Aktuálně okupuje devátou příčku.

V silném startovním poli si pro třetí místo s odstupem pěti ran na vítěze došli Tyrrell Hatton a zatím nepříliš známý Dán Lasse Jensen, páté místo si odvážejí Matthew Fitzpatrick a Peter Uihlein.
Neslavně naopak podnik skončil pro vracejícího se Tigera Woodse, který po 77 ranách na úvod z turnaje odstoupil.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2017/tournamentid=2017008/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Omega Dubai Desert Classic


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...