pres garRory, DJ nebo já při hře drajvrem stíráme míček z povrchu, atakujeme ho pod mělkým úhlem, což je pro přesnost důležité. Nejsnáze toho docílíte tak, že hlavu v impaktu udržíte za míčkem. U odpalů, u nichž přesnost hraje klíčovou roli, doporučuju také nižší natýčkování. Pomůže to kontrolovat let míče a snížit rozptyl ran.

Amatérům pochopitelně jde i o délku rány, ale zkuste někdy jen švihnout poloviční rychlostí a vnímejte pohyb hole. Poté si na zem položte vodící tyčku a zkusmo švihejte, přičemž si uvědomte, kde máte hlavu. Ta by měla být ve středu, případně za míčkem, nikdy by se neměla posunout před něj. Pak odpalte na drivingu pomalejším švihem. Umožní vám to více vnímat polohu těla i pohyb hole, snáze je udržíte v potřebné pozici. Není to jednoduché cvičení, ale postupným opakováním zlepšíte kontrolu i rytmus a výsledky se brzy dostaví.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...