Schwartzel DunCharl Schwartzel potěšil domácí fanoušky a v zahajovacím podniku sezony, jihoafrickém Alfred Dunhill Championship, triumfoval na hřišti Leopard Creek s náskokem čtyř ran před trojicí Francouzů. Ti se za ním seřadili v pořadí Grégory Bourdy (-11), Benjamin Hebert (-10) a Sébastian Gros (-9).

Schwartzel vykročil za výhrou rázně už v úvodní rundě, v níž zapisoval 66 ran a držel se na druhém místě. V pátek, kdy zahrál o ránu víc (67), už šel do vedení a během víkendových kol si pak soupeře držel „od těla". Svým vystoupením potvrdil, že je skutečným králem Leopard Creek, neboť zde v jedenácti startech zvítězil již počtvrté. Poprvé se radoval v roce 2005, další dvě prvenství přidal v letech 2013 a 2014. Výhra mu zajistila návrat mezi čtyřicet nejlepších hráčů planety.

„Jsem za to rád, protože posledních pár let jsem se trochu potýkal s herní krizí, ani jsem tudíž neočekával, že bych sem přijel a zvítězil. Nějaký rok a půl jsem pracoval tvrdě, přesto jsem zažíval nezdary, což bylo frustrující. Kde jinde se to mělo zlomit než tady," nechal se slyšet Schwartzel, jehož v turnaji drželo zejména chipování.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Alfred Dunhill Championship


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...