StrydomDomácí Ockie Strydom na Alfred Dunhill Championship dokonale v praxi demonstroval, co znamená tzv. moving day. Ve třetím kole podnikl dokonalý útok na čelo, když zahrál 63 ran, aby si o den později devětašedesáti údery pozici vedoucího muže ohlídal. První příčku uhájil před Španělem Adrianem Otaeguim o dvě rány a připsal si premiérové vítězství na okruhu. Třetí místo bral Angličan Laurie Canter. Finále naopak nevyšlo skotskému hráči Scottu Jamiesonovi, který do něho vstupoval spolu se Strydonem ze sdíleného vedení.

Strydom sice v závěru úvodní devítky finálové rundy klopýtal, když dvě birdie proložil bogey a double bogey, naštěstí se hned v nástupu do druhé devítky uklidnil čtyřmi berdíky z pěti jamek a poté už svou pozici nepustil. Parádní jízdu v závěrečném kole předváděl nakonec třetí Canter, jehož osm úderů pod par katapultovalo vzhůru a může jen litovat slabší třetí rundy, kterou odehrál jen v paru. Na vítěze ztratil tři rány.

„Skvělý pocit. Navíc vyhrál v Leopard Creek. Je to pěkné a díky tomu se mé plány trochu pozmění. Děkuju všem, kteří mě na turnaji doprovázeli, zvlášť chci poděkovat své ženě, která to doma určitě oplakala, rodičům a mému kedíkovi. Je to tady mé oblíbené hřiště a v průběhu turnaje vypadalo skvěle, možná v nejlepší kondici, v jaké kdy bylo. Je to buš a tohle prostředí mi dává klid. Své vůbec první vítězství jsem vybojoval v buši a teď znovu. Jsem jednoduše šťastný," pochvaloval si Strydom.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/alfred-dunhill-championship-2023/results?round=4

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...