victor perezNapínavý závěrečný den nabídli fanouškům aktéři letošního Alfred Dunhill Links Championship, zejména pak Victor Perez z Francie a Angličan Matthew Southgate. Z duelu nakonec vyšel lépe prvně jmenovaný a po zásluze si odváží premiérové vítězství z European Tour. Francouzský golfista zapsal v součtu čtyř kol, hraných na trojlístku prestižních skotských linksů, tedy na Old Course včetně finále, Kingsbarns a Carnoustie, dvaadvacet ran pod par, druhý Southagate zahrál jen o ránu více.

Perez tak dokonale zúročil fakt, že se před půldruhým rokem usídlil nedaleko Dundee, a tak má skotské linksy na dosah. Oba protagonisté vstupovali do finále s navlas stejným skóre a ještě na 17. odpališti byly jejich šance rovnocenné. Na předposlední jamce však Southgate zaváhal, když zahrál bogey, které se posléze ukázalo být klíčovým momentem turnaje.

Vítězství Francouze, jenž si účast v nejvyšší evropské sérii vybojoval vloni na Challenge Tour třetím místem, posunulo mezi sedmdesát nejlepších hráčů světa a do dvacítky v hodnocení Race to Dubai. „Celý den mnou cloumaly emoce," přiznal po dohrání závěrečné rundy. „Přesto jsem cítil, že jsem schopný se ve větrných podmínkách i zimě poprat o titul. Snadné to nebylo, Matt hrál skvěle. Výhře se nic nevyrovná a načerpám z tohoto podniku hodně sebevědomí. Je to má první sezona na European Tour, takže jsem za její průběh šťastný."

Třetí místo s odstupem dvou ran na vítěze si rozdělili Angličan Paul Waring a Švéd Joakim Lagergren, nejlepší finálový výsledek donesli shodně Tommy Fleetwood a Tom Lewis (-8), který je vynesl na dělenou pátou příčku.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019082/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: PING Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...