FoAni nejlepší výsledek závěrečného hracího dne v podobě 66 ran v Old Course St. Andrews Rory McIlroyovi nepomohl k zisku titulu. Na vině bylo manko z druhé rundy, a tak ani dvakrát šestašedesát v „chrámu golfu" nestačilo na dostižení těch nejlepších. Severoirský golfista našel hned tři přemožitele.

Vítězný Ryan Fox mu unikl o dvě rány, dvojice Alex Noren a Callum Shinkwin o jednu. Fox přitom podobně jako McIlroy zaváhal ve druhé rundě (74), ale jinak si na podniku hraném na třech prestižních linksech, Kingsbarns, Carnoustie a Old Course, vedl na výbornou. Jeho dvěma hlavním protivníkům tak nepomohlo ani závěrečné birdie.

Fox vstupoval do závěrečného kola s mankem čtyř ran na vedení, ale k dohnání ztráty mu stačilo jen sedm jamek. Nevykolejilo ho ani zaváhání na sedmnáctce, neboť vzápětí přidal jistý par, a tak mohl i před zraky svých rodičů slavit důležitou výhru. „Poslední tři jamky jsem byl pořádně nervózní. Upřímně řečeno, nepředvedl jsem na nich povedené rány, jen při mně stálo štěstí," dodal Fox po zisku třetího vavřínu na okruhu.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/alfred-dunhill-links-championship-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...