McEvoyV předchozích 284 startech vyšel Richard McEvoy naprázdno, teprve v neděli tuto nepříznivou bilanci zlomil a zásluhou dvou berdíků na závěrečných dvou jamkách pozdvihl nad hlavu trofej pro vítěze Porsche European Open. Dočkal se tak zasloužené odměny za svou vytrvalost a houževnatost, vždyť se šestkrát pokoušel probojovat na EPGA Tour skrze kvalifikační školu, dvakrát prošel z Challenge Tour, kde předminulý týden slavil úspěch na Le Vaudreuil Golf Challenge.

Na vysněnou metu v podobě „první evropské ligy" přitom dosáhl jen ve dvou případech od doby, co v roce 2003 ovládl kvalifikační školu. Nyní má díky výhře jistotu, když o jedinou ránu zdolal místního amatéra Allena Johna, Švéda Christofera Blomstranda a Itala Renata Paratoreho.

„Neuvěřitelné," hlesl po dohrání závěrečné rundy devětatřicetiletý věčný uchazeč o pomyslný trůn, který díky výhře poprvé pronikl mezi stovku nejlepších golfistů planety. „Čekal jsem na tento okamžik strašně dlouho, celých sedmnáct let, kdy jsem na Tour střídavě byl i nebyl. Jsem na vrcholu blaha. Je za tím spousta tvrdé práce, několik horších roků, několik lepších sezon, ale výhra stále nepřicházela. Až jsem se konečně dočkal. Bojoval jsem tvrdě, nepřestával jsem tomu věřit a zpečetil svůj triumf berdíkem! Teď si to užiju, jak nejlépe umím!"

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018062/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y

Foto: archiv Richarda McEvoye


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...