DunneJeště jako amatér zaujal Paul Dunne na Open Championship v roce 2015, kdy po třech kolech vedl, aby nakonec dělil 30. místo. Nedlouho poté přešel k profesionálům a v neděli se dočkal prvního triumfu na EPGA Tour, když ovládl prestižní British Masters. Návdavkem získal i skalp Roryho McIlroye, jehož porazil o tři rány, nebo zkušeného Roberta Karlssona, vítěze Order of Merit z roku 2008.

McIlory sice výborně finišoval a finále šel na 63 ran, o poznání méně zkušený Dunne se ale blýskl ještě lepším výsledkem a v bezchybné rundě zapisoval devět úderů pod par, když předvedl jeden eagle a sedm birdie! Tím Roryho dokonale odzbrojil a ukázal, že je titul v těch nejlepších rukou.

„Tohle vítězství mi hodně pomůže, dokázal jsem si, že mohu uspět. Už vloni jsem se v podobných situacích ocitl a také díky tomu jsem se psychicky zocelil, dnes mi to určitě pomohlo," popisoval vítězné klíče Dunne. „Šel jsem na hřiště s odhodláním dotáhnout turnaj do šťastného konce a jsem rád, že jsem si výhru vybojoval dobrým výkonem, nikoliv tím, že by mi ji soupeři darovali. Zároveň se díky finanční odměně nemusím strachovat o svou nejbližší budoucnost," těšilo Ira, jehož ocenil i poražený McIlroy.

„Je úžasné zahrát ve finále 61 ran a získal svůj první titul, z Paulovy strany šlo o působivou jízdu. Jsem za něho rád, protože je to poctivý pracant. Kdykoliv jsem venku a trénuju na putting nebo chipping greenu, on je tam také a tvrdě na sobě pracuje. Tento úspěch si rozhodně zaslouží."

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2017/tournamentid=2017080/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...