ShinParádní závěr servíroval fanouškům evropského golfu kyperský podnik série Aphrodite Hills Cyprus Open. Oba hlavní protagonisté, Callum Shinkwin a Kalle Samooja, nejprve předváděli zajímavou podívanou po celých osmnáct jamek, kdy prvně jmenovaný nakonec zapsal 63 ran, Fin Samooja jen o úder více, což znamenalo jediné. V součtu čtyř kol se shodně dostali na kulatých dvacet úderů pod par, a tak o vítězi podniku musela rozhodnout rozehrávka.

Shinkwin obešel finále vůbec nejlépe z celého startovního pole, když finišoval berdíkem a eaglem. Další birdie přidal v play-off, a tak je titul ve správných rukou. V jeho případě jde o první triumf na EPGA Tour. Třetí místo, dvě rány za vítězem, dělili Jamie Donaldson, Garrick Higgo a Robert MacIntyre.

„Vyhrát bylo vždycky mým cílem, který se mi teď splnil. Je to trochu šok, ale cítím se skvěle," užíval si krásné chvíle Angličan. „Celý den jsem hrál uvolněně, jen patnáctá i šestnáctá jamky mi v průběhu celého turnaje moc nevycházely. Ve finále jsem je ale zvládl, a tak jsem musel zabojovat v závěru o rozehrávku. To už trochu nervy byly, ale povedlo se, a nakonec jsem to dotáhl k vítězství! Před turnajem jsem prozradil, že sebou mám oblíbený cider, tak alespoň je čím slavit."

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/cyprus-open-2020/results?round=4

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...