Otaegui BelgianŠpanělsko-francouzský souboj – takové finálové obsazení nabídl Belgian Knockout, turnaj ze série EPGA Tour hraný zprvu na rány a poté jako duel muže proti muži. Vítězně z něho nakonec vyšel Španěl Adrian Otaegui, který v přímé souboji zdolal Benjamina Herberta. Pro Španěla se jedná o druhý triumf na evropském okruhu, když ten první získal vloni. Letos zatím zažívá velmi zdařilý rok, z devíti startů pronikl už třikrát do desítky nejlepších, vedle tohoto vítězství skončil mimo jiné druhý na Volvo China Open.

„Jsem šťastný a po odehrání posledních jamek, které byly rozhodně napínavé, se cítím parádně," liboval si vítězný Španěl. „Oba jsme hráli velmi dobře a jsem pyšný na to, jak jsem si po celý turnaj vedl. Soustředil jsem se hlavně na sebe, bez ohledu nato, že vedle mě hrál soupeř. Sezonu jsem rozjel výborně, ale ještě je před námi dlouhá cesta. Rád bych uspěl také na větších akcích a přiznám se, že pomýšlím i na Ryder Cup."

Třetí místo si ze hřiště Rinkven International GC odváží Skot David Drysdale, čtvrté místo vybojoval James Heath z Anglie.

144 účastníků v premiérovém ročníku podniku bojovalo nejprve po dvě kola na rány. Čtyřiašedesát nejúspěšnějších, těch, co zahráli v součtu obou kolo +1 a lépe, se poté utkalo o titul v jamkovce na devět jamek. Turnaj hostila domácí star Thomas Pieters spolu s rodinnými příslušníky, díky kterým se špičkový profesionální golf vrátil do Belgie po osmnácti letech.

Kompletní výsledky turnaje na http://www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018042/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Belgian Knockout


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...