WesLee Westwood ještě zdaleka nepatří do starého železa. A jak lépe o tom přesvědčit okolí než ziskem třetího prvenství v Race to Dubai. Jeho první a zatím poslední triumf v celoročním hodnocení přitom dělí neuvěřitelných dvacet let! Tentokrát se k němu dopracoval druhým místem ve finálovém podniku DP World Tour Championship, kdy nestačil pouze na svého krajana Matthewa Fitzpatricka. Ten zvítezil s náskokem jedné rány. Finále i celkové hodnocení přitom poprvé mohl ovládnout Američan. Patrick Reed ještě před závěrečnou rundou sdílel vedení, nakonec se ale musel spokojit s děleným třetím místem, které mu patří i v celkovém pořadí série. Pořadí na první třech místech přitom letos bylo opravdu velmi těsné.

Fit Small„Začátek kola, kdy jsem na čtyřech jamkách byl čtyři pod a po sedmi minus pět, byl jako sen. Naštěstí jsem si tak vybudoval náskok, který jsem udržel až do konce," těšilo Fitzpatricka, který přiznal, že na druhé devítce se docela nadřel. O tom, jak si stojí v celkovém hodnocení, prý neměl ponětí, neboť před turnajem mu patřilo 16. místo. „Když jsem viděl, že je Lee druhý, tak jsem to najednou před vstupem na osmnáctku začal vnímat, ale tušil jsem, že i kdybych v turnaji zvítězil, na celkové prvenství mi to stačit nebude. Chtěl jsem tomu jen dát vítěznou tečku."

A nemýlil se, Westwood si druhou příčkou zajistil Vardon Trophy pro celkového vítěze. Poprvé se prosadil v roce 2000, podruhé se radoval roku 2009 a nyní v sedmačtyřiceti letech přidal další triumf. „Každé prvenství bylo jiné, v roce 2000 jsem zažíval úspěšný rok, byl to můj teprve sedmý rok na Tour, o devět let později jsem se pyšnil pozicí nejlepšího hráče světa a potřeboval jsem tu vyhrát, abych to potvrdil, což se podařilo. Teď na European Tour patřím k nejzkušenějším a na začátku roku jsem o něčem takovém ani nauvažoval, ale rozhodly konzistentní výkony. Má motivace se nikdy nezměnila, každý den vstávám s tím, že dělám práci, kterou miluju. Vždycky jsem se chtěl stát golfistou a rozhodně nehodlám končit. Jsem připravený na sobě dál pracovat, abych byl i nadále konkurenceschopný," nechal se slyšet nyní už trojnásobný vítěz Race to Dubai.

Výsledky finálového podniku EPGA Tour na www.europeantour.com/european-tour/dp-world-tour-championship-dubai-2020/leaderboard

Pořadí Race to Dubai na www.europeantour.com/european-tour/rankings/race-to-dubai/rankings/

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...