VitezoveDva hráči, kteří už znají, jaké to je vystoupat na vrchol světového žebříčku, dominovali závěrečnému podniku DP World Tour, který se tradičně hraje na hřišti Earth v Jumeirah Golf Estates. Turnaj DP World Tour Championship se stal kořistí Španěla Jona Rahma, který zvítězil s náskokem dvou ran před dvojicí Tyrrell Hatton a Alex Norén (oba -18).

O dvě rány za nimi skončil aktuálně nejlepší hráč světa Rory McIlroy, jemuž čtvrté místo stačilo k celkovému triumfu v sérii. Po letošním vítězství v hodnocení FedEx Cupu tak uspěl i na evropském okruhu a poprvé v kariéře dosáhl „dablu". Celkové pořadí této série ovládl už počtvrté v kariéře. „Cítím se zdravý, je mi třiatřicet a jsem v nejlepší kondici v životě. Doufám, že se stále budu posouvat dopředu. I když jsem na okruhu patnáct let, pořád objevuju způsoby, jak a v čem se mohu zlepšit," pochvalovala si světová jednička.

Bývalá světová jednička Jon Rahm se díky výhře v turnaji posunul v celkovém hodnocení sezony z jedenácté na konečnou třetí příčku, místo mezi ním a McIlroyem zaujal Ryan Fox, jemuž závěrečný podnik příliš nevyšel a musel se spokojit s devatenáctým místem. I když se Španěl nestal králem sezony, i tak přepisoval dějiny. Stal se prvním golfistou, který nastřádal pět výher v rámci prestižní řady Rolex Series a do sbírky přidal i rekordní třetí titul z DP World Tour Championship. „Přijel jsem do dějiště plný sebevědomí, podobně jako u mých předchozích výher, zažíval jsem spoustu totožných okamžiků – začínal jsem před finále na -15 a zvítězil se skóre -20. Mám tohle hřiště rád a ono má asi rádo mne," usmíval se Rahm.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/dp-world-tour-championship-dubai-2022/results?round=4
Konečné pořadí DP World Tour 2022 na www.europeantour.com/dpworld-tour/rankings/overview/rankings/

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...