Schwartzel AlfredUž na předchozím podniku v rodné Jihoafrické republice měl domácí favorit Charl Schwartzel zaděláno na výhru, ale vyšlo mu to až na Alfred Dunhill Championship, kde vyjma úvodní rundy prakticky nechyboval. Po čtyřech takřka identických kolech (68, 68, 67 a 68, celkem 271/-17) zvítězil s náskokem čtyř ran na druhého v pořadí Angličana Richarda Finche a do své sbírky přidal devátý titul z evropské PGA Tour.

Důvod k radosti ale měli i Angličané, třetí místo si rozdělili Simon Dyson a Ross Fisher (278/-10) spolu s Francouzem Romainem Wattelem.

Že to devětadvacetiletý Schwartzel v Leopard Creek Country Club umí, názorně dokládá úspěšná obhajoba z loňského roku, kdy zvítězil o dvanáct ran. Navíc zde v roce 2005 získal první evropský titul a k tomu byl na tomto podniku už čtyřikrát druhý.

„Pokaždé když odejdete nějakých šedesát jamek bezchybně, doufáte, že by to mohlo vyjít. A každý triumf je sladký, protože vás nabíjí sebedůvěrou. Ostatně zažíval jsem rok, ve kterém jsem hrál dobře, jenom to vítězství mi scházelo. A není nic lepšího, než vyhrát po dobrém výkonu. Do konce roku mě čekají ještě dva starty, a tak jen doufám, že si formu udržím," hodnotil své vystoupení a další vyhlídky dnes už trojnásobný šampion Alfred Dunhill Championship.

Kompletní výsledky turnaje zde

Charl Schwartzel to v Leopard Creek CC umí náramně. Foto: Alfred Dunhill Championship


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...