Stenson R2DPo ovládnutí FedEx Cupu včetně jeho finálového podniku na PGA Tour, dokázal Henrik Stenson totéž i v Evropě. Nezastavilo ho ani zranění ruky, se kterým se potýkal od svého příjezdu na závěrečné turnaje EPGA Tour. Triumfální jízdu zakončil výhrou v DP World Tour Championship. A byla to víc než symbolická tečka, se všemi přítomnými se rozloučil eaglem na poslední, 72. jamce!

Do role hlavního Švédova soupeře se před turnajem pasoval Justin Rose, letošní šampion z US Open, ale ten od počátku za svým rivalem zaostával a jejich odstup se kolo od kola zvětšoval. Překvapivě jej tak zastoupil vítěz předchozí akce, talentovaný mladík Victor Dubuisson, ale ani ten neměl proti rozjeté mašině jménem Stenson protizbraň.

Seveřan se za celý finálový podnik dopustil pouhých dvou bogey a ve finále zopakoval své nejlepší kolo z pátku – 64 ran, což bylo vůbec nejnižší skóre, jakého aktéři DP World Tour Championship. Kromě Švéda, jemuž se to povedlo hned dvakrát, uhrál tentýž výsledek už jen vzpomínaný Dubuisson, a to ve třetí rundě. Žel pro něho na takové skóre ve finále nenavázal a nakonec si odvezl i tak skvělé třetí místo.

Mezi oba golfisty se dokázal vklínit zkušený Ian Poulter. Celkem zahrál 19 úderů pod par, nicméně na vítěze se díval s odstupem šesti ran.

Výhrou v konečném účtování Race to Dubail se Henrik Stenson nesmazatelně zapsal do dějin evropské série, navíc jako první hráč v historii této túry dosáhl na pozici jedničky nejprve na European Challenge Tour (2000) a nyní i na European Tour.

Páté místo si rozdělili výsledkem 273/-15 tři stálice let minulých, v závěru roku solidně finišující Luke Donald, tradičně spolehlivý Lee Westwood a do formy se snad vracející Rory McIlroy. Na Justina Rose zbylo ve finále dělené desáté místo.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...