Rahm RaceOkřídlené tvrzení, které letošní scénář finálového podniku European tour naplnil do puntíku. V něm se nakonec po napínavém průběhu radoval Španěl Jon Rahm, který ustál útok dalšího z možných adeptů na vítězství v letošním ročníku Race to Dubai Tommy Fleetwooda. Rahm hrál ve finále skvěle a po sedmi jamkách si vypracoval náskok šesti ran, Fleetwood se však nevzdal, na posledních čtyřech jamkách zapsal tři birdie a nakonec se po 65 ranách dostal na 18 úderů pod par.

Rahm po skvostném startu chyboval, rázem se tak dostal pod tlak, takže rozhodnutí padlo až na závěrečné jamce. Drajv Španěl zvládl na výbornou, druhou ranou však našel bankr, načež si situaci zkomplikoval. V tu chvíli ale prokázal pevné nervy a přihrál si ani ne metr a půl k jamce, aby vzápětí pat do birdie proměnil. Díky tomu Fleetwoodovi v konečném účtování turnaje odskočil o jedinou ránu a kromě turnajového prvenství získal korunu pro vítěze Race to Dubai.

„Je až neuvěřitelné, co všechno se mi podařilo v tak mladém věku. Ještě teď mi to hlava nebere," radoval se pětadvacetiletý golfista, který letos na EPGA Tour nastřádal tři titulu a po Ballesterosovi se stal druhým Španělem, který opanoval evropskou sérii. V narážce na to dodal: „Na Euroepan Tour je spousta výborných hráčů, řada z nich jsou mí krajané, ale žádný z nich nedokázal to, co já za pouhé tři roky. Sergio (García) je španělský šampion mnoha uplynulých let, vítěz majoru, Ollie (José María Olazábal) má dva majory, skvělou práci odváděl Miguel Angel (Jiménez), Alvaro (Quirós) tu rovněž zvítězil. Španělsko má řadu vynikajících hráčů, kteří měli tu šanci, ale nepodařilo se jim to. Těžko hledám slova, proč já jsem tím, kdo navázal na Seveho. Stále tomu nemohu uvěřit."

Rahm se při té příležitosti rozvykládal o emocích, které mu občas vyčítají a které demonstroval i ve finále, kdy dal párkrát průchod i frustraci: „Seve byl z těch hráčů, co se nebojí vyjádřit emoce, to samé Ollie, na tom není nic špatného. Mnoho vynikajících sportovců v různých odvětvích dává najevo svou vášeň, zaujetí, ale i frustraci, když se jim nedaří. Já jsem stejný. A nemyslím si, že je to špatně, protože tohle všechno mnou dnes cloumalo, nejvíc pak v samém závěru."

Oba hlavní protagonisté v konečném pořadí Race to Dubai přeskočili do té doby vedoucího Rakušana Wiesbergera, který skončil třetí, když v turnaji mu v závěrečném turnaji patřilo až dělené osmadvacáté místo.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/dp-world-tour-championship-dubai-2019/leaderboard
Konečné pořadí Race to Dubai 2019 na www.europeantour.com/european-tour/rankings/race-to-dubai/rankings/

Foto: Rolex Golf/rEvolution London


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...