Nitra-Kodejs prev„Kongresu PGAs of Europe jsme se rozhodli zúčastnit , abychom se dozvěděli, jakou cestou se profesionálové v Evropě chtějí do budoucna ubírat, jak intenzivně budou či nebudou spolupracovat s národními asociacemi a v neposlední řadě jak budou přispívat k získávání či udržování členské základny našeho sportu v různých zemích," uvedl prezident ČGF Zdeněk Kodejš (vpravo na snímku, kde je společně s prezidentem PGAC Petrem Nitrou).

Zdeněk Kodejš současně ocenil, že během čtyř kongresových dnů zástupci ČGF měli možnost podrobně a otevřeně diskutovat s vedením české PGA o budoucí spolupráci, což dříve nebylo úplnou samozřejmostí.

24. kongres PGAs of Europe se uskutečnil v polovině prosince v jihoportugalském Lagosu. Účastnili se ho delegáti z 39 členských zemí včetně České republiky. Česká delegace byla jednou z největších, neboť na kongresu byli zástupci české PGA Petr Nitra, Petr Němec, Oldřich Nechanický a Karel Skopový sen. a zástupci ČGF Zdeněk Kodejš a Luboš Klikar. Více než kongres však setkání v Portugalsku připomínalo workshop či diskusní fórum.

Poprvé v historii těchto kongresů byly zastoupené země rozděleny do tří skupin, v nichž se společně účastnily programu. PGA s počtem členů do 100 osob byly ve skupině malých, s počtem členů do 400 osob ve skupině středních a s počtem členů nad 400 osob ve skupině velkých. Česká PGA patří do prostřední skupiny stejně jako například Rakousko, Finsko, Švýcarsko či Dánsko. Kromě toho česká PGA patří do elitní skupiny 18 PGA, jejichž vzdělávací systém má plné uznání PGAs of Europe. „Evropská PGA zavádí nový systém vzdělávání," říká viceprezident PGA Czech Petr Němec. „EELS čili European Education Level System, podle kterého bude v příštím roce hodnocena i česká PGA, je založen na třech pilířích - Výuce golfu & koučinku, Hře a Průmyslu. Cílem je v rámci PGA vychovávat mnohem komplexnější golfové odborníky než dosud."

Text a foto: Luboš Klikar, cgf.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...