Kodejs zdenekPrezident České golfové federace Zdeněk Kodejš dnes byl potvrzen do čela Centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA) a současně se stal členem exekutivy, nejvyššího orgánu evropského golfu. Očekávané zvolení českého golfového funkcionáře bylo završeno na Výroční konferenci EGA ve švýcarském Lausanne.

Jmenování Kodejše do elitní skupiny funkcionářů, která řídí chod evropského amatérského golfu, se očekával a dnes tak byl završen dlouhodobý administrativní proces. Kodejš se stal prvním mužem jedné ze čtyř zón, do kterých se dělí evropské asociace, a díky tomu se stal rovněž automaticky členem exekutivy. Kodejš je teprve druhým Čech na této pozici, v první dekádě tohoto století měl stejnou roli tehdejší prezident ČGF Milan Veselý.

„Je to obrovská pocta pro mě samotného, ale samozřejmě především velké ocenění pro český golf a potvrzení, že směřujeme správnou cestou, a že si nás evropský golf považuje," uvedl Zdeněk Kodejš krátce po skončení zasedání, kterým vyvrcholil 1,5 roku dlouhý proces, během kterého jsou noví funkcionáři připravováni pro jmenování. Stejně jako v dalších funkcích EGA i zde platí „rotační systém" - nový činovník je volen na dvouleté období, které může být jednou prodlouženo na čtyři roky. „Díky poměrně důkladnému procesu tak už je výměna funkcí na konferenci předjednána, noví funkcionáři jsou jednotlivě představeni a celý systém je definitivně uzavřen odsouhlasením průběhu konference. Nejde tak o klasické volby," vysvětlil Kodejš.

Kodejš rozšířil již tak početné zastoupení českého golfu v mezinárodních orgánech. Minulý týden završil svůj čtyřletý mandát v pravidlové komisi R&A Aleš Libecajt, v komisi R&A pro amatérský status působí Luboš Klikar, mezinárodní rozhodčí Dalibor Procházka je členem hendikepové a normovací komise EGA, členem R&A Golf Development Committee je Miroslav Holub.

Zdroj: TZ, Petr Halaburda


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...