pga ilustraceSérie byla založena v roce 2012 jako nevýdělečný podnik pány Janem Juhaniakem (PRO), Jiřím Moučkou (PRO) a Richardem Benešem (AM, ekonom) jako platforma pro setkávání u soutěžního golfu pro ty hráče, kteří z objektivních důvodů nejsou schopni se pravidelně konkurenčně utkávat na sérii CZECH PGA TOUR s PLAYING PRO. Czech PRO-AM Teaching Tour je nová sportovně-společenská série pro profesionální hráče golfu, jejichž hlavní náplní je výuka.

Pořadatelem TOUR je Beneficus, o.s. jehož jedinými členy jsou výše uvedení pánové. Celá TOUR je podporována CZECH PGA a osobně jejím prezidentem panem Petrem Nitrou.

A kdo se účastní celé série?

Turnajů se účastní profesionální hráči golfu s ukončeným studiem v rámci systému vzdělávání CZECH PGA a statutem TEACHING PRO. V současné době je takových hráčů v ČR cca 250 s tím, že každý z nich se může do turnaje přihlásit. Limitem pro přihlášku je pouze výše uvedené kritérium splněné kvalifikace a dále také kapacita turnaje.

Každý z TEACHING PRO si s sebou do turnaje přivádí svého žáka či dostane přiděleného kvalitního amatérského golfistu, přičemž každý hraje sám za sebe. O systému turnajů níže. Loňského ročníku se zúčastnili např. Petr Štrougal, Lukáš Lizánek, Petr Skopový, Jiří Janda, Jan Juhaniak a další. Z amatérských hráčů můžeme pak zmínit např. Markétu Šubrtovou, několikanásobnou vítězku turnajů MID AM v ČR.

Jaký je systém turnajů CZECH PRO-AM TEACHING TOUR?

Turnaje jsou hrány ve třech kategoriích, a to konkrétně PRO na rány brutto, AM na stablefordové body netto a dále pak kategorie týmu 1+1 (PRO + AM) a to součtem stablefordových bodů.

Kalendář turnajů 2013
29. 4. 2013 Beřovice
20. 5. 2013 Beroun
8. 7. 2013 Mladá Boleslav
4. - 5. 8. 2013 Šilheřovice Mistrovství ČR TEACHING PRO
20. 9. 2013 Karlštejn
14. 10. 2013 Černý Most

Více o túře najdete ZDE

Zdroj: Richard Beneš, Beneficus


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...