pgacPřed zahájením Valné hromady byli tradičně přijati noví členové PGAC, které přivítal výbor PGAC v čele s prezidentem Petrem Nitrou. Do asociace začátkem roku 2013 vstoupilo 19 nových členů. Valnou hromadu zahájil svým projevem prezident PGAC Petr Nitra. Informoval členy o situaci na poli evropského golfu, kde vesměs ustal golfový boom a počet nových golfistů stagnuje, přičemž Česká republika není výjimkou.

Česká PGA si udržuje i nadále velmi stabilní pozici v PGAs of Europe a Pilsner Urquell Czech PGA Tour je na evropském poli respektována jako zcela ojedinělý a úspěšný nový projekt. Nitra současně vyzdvihl stoupající kvalitu českých hráček a hráčů a ocenil obhájení karty Kláry Spilkové na Ladies European Tour a také postup Marka Nového na Challenge Tour, kde bude nejúspěšnější český profesionál v roce 2013 stálým členem.

Viceprezident PGAC a šéf vzdělávání Mgr. Petr Němec prezentoval nový Zkušební a studijní řád v souladu s koncepcí PGAs of Europe. Zároveň informoval členy PGAC o rolích garantů studentů vzdělávacího programu. Garanti budou součástí programu od letošního roku a každý student dostane přiděleného garanta na základě rozhodnutí Předsednictva PGAC. Garanti s minimální kvalifikací Head Pro a dosaženou herní způsobilostí budou pomáhat studentům ve studiu a také kontrolovat jejich činnost. Závěrem svého vystoupení předal diplomy plně kvalifikovaných profesionálů těm, kteří zakončili tříletý vzdělávací program PGAC ve Five Star Academy.

Zprávu o hospodaření PGAC v roce 2012 přednesl člen výboru Ondřej Trupl. Na něho navázal s informacemi o Pilsner Urquell Czech PGA Tour její promotér Karel Skopový, který je zároveň jednatelem servisní organizace PGAC Service Marketing. Úvodem poděkoval všem partnerům a sponzorům. V poslední sezoně opět zaznamenala turnajová série další nárůst hráčů a zvýšila se i její prezentace v médiích. Ocenil také, že v průběhu sezony se nikdo z hráčů nedopustil žádného prohřešku proti etice a pravidlům. Karel Skopový se vedle Pilsner Urquell Czech PGA Tour zaměřil i na další tři stěžejní projekty. V rámci podpory a rozvoje juniorského a mládežnického golfu uspořádala PGAC spolu se svými partnery a a partnerským areálem na Kaskádě dva juniorské kempy. Jeden předsezónní a jeden prázdninový. O oba kempy byl obrovský zájem a na jejich zdárném průběhu se podílelo hned několik členů PGAC. Významným novým projektem je Golf do škol, kdy PGAC ve spolupráci s ČGF přivádí nenásilnou formou ke golfu děti školního věku. Po seznámení se s golfem na půdě školy dostanou děti šanci rozvíjet své dovednosti v nejbližším golfovém klubu. I tady se při výuce projevuje práce členů PGAC. První ročník má za sebou tzv. stipendijní program, jehož prostřednictvím PGAC společně s cestovní kanceláří Fischer finančně a logisticky podporují účast českých profesionálů na kvalifikačních turnajích nejprestižnějších golfových sérií.

V příštím roce se na Valné hromadě uskuteční volby prezidenta PGAC a Výboru PGAC. Valná hromada schválila složení volební komise, v níž zasednou Jozef Soták, Jan Mergl a Tomáš Gryc.

Valná hromada slouží i k ocenění členů a partnerů za jejich sportovní výsledky a činnost ve prospěch PGAC. Za vítězství v Order of Merit získali tradiční prsten Klára Spilková a Marek Nový. Titul profesionál roku obdržel dlouholetý člen a úspěšný hráč a trenér Petr Štrougal. Speciální ocenění si pak odnesl generální ředitel Cestovní kanceláře Fischer Jiří Jelínek.

Zdroj: pga.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...