Kouskova-Sara-MEDDalší významný úspěch z prestižního evropského turnaje zařadila do své sbírky svěřenkyně Slavíček Golf Academy. Na Mezinárodním mistrovství Francie, které se uskutečnilo 7. – 9. října na hřišti Golf De Belle Dune, se sedmnáctiletá hráčka Sára Kousková umístila na vynikajícím sedmém místě.

Na turnaji Internationaux de France dames - Trophée Cécile de Rothschild se Sára utkala s nejlepšími evropskými hráčkami. Studentka gymnázia Oty Pavla v Radotíně letos září nejen doma, ale také v zahraničí. Po vítězství na Mezinárodním mistrovství Slovenska se dokázala prosadit také v zemi galského kohouta. Vyrovnaným výkonem po kolech 71, 74, 71, 71 nakonec obsadila v silné konkurenci skvělé dělené 7. místo.
„Sára zde opět potvrdila, že patří k úzké špičce evropského amatérského golfu a svým umístěním znovu předvedla svoji skvělou letošní formu," hrdě hodnotí výkony své svěřenkyně ředitel Slavíček Golf Academy Tomáš Slavíček.
„Po fyzické stránce jsem se cítila velmi dobře, i když jsme hrály dvě osmnáctky za sebou s půlhodinovou pauzou", shrnuje průběh finálového dne Sára Kousková a dodává: „Ještě na 14. jamce jsem průběžně byla jednu ránu od titulu Mezinárodní mistryně Francie žen ve hře na rány, ale i díky bogie na závěrečných dvou jamkách, to tentokrát bohužel nevyšlo."

Sára Kousková patří mezi nadějné svěřence největší tuzemské golfové akademie, ve které v současné době trénuje na 150 dětí. Stejně jako Sára je čtvrtina z nich zařazena do reprezentačních skupin ČR. Dlouhodobým cílem akademie je propojovat golf se vzděláváním, o což se snaží už na úrovni mateřských škol, ale třeba také formou aktivní spolupráce s Gymnáziem Oty Pavla v Radotíně, které navštěvuje řada členů SLGA. I v letošní sezóně pokračuje Slavíček Golf Academy ve speciálním projektu výuky golfu pro hendikepované hráče nebo pro seniory ve spolupráci s VŠE Praha.
Více informací na www.slga.cz

Text a foto: TZ, SGA, Kateřina Martykánová


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...