Mruzek-AGT2016Je to jednoznačně nejlepší rok českého golfu za posledních 20 let! Filip Mrůzek 15. místem na turnaji Terre dei Consoli Open v Itálii posunul historickou hranici nejlepšího českého výsledku na Challenge Tour v této sezóně. O jednu příčku překonal maximum Jana Cafourka ze srpna a také mimochodem svého otce Petra, který skončil šestnáctý na Challenge Tour v roce 1996. Odolal tak letitý historický rekord Jiřího Jandy, kterým jsou dvě 6. místa v letech 1993 a 94.

Filip Mrůzek zahrál celkově -7 (69, 71, 74, 67). V polovině turnaje se držel v TOP 10. V sobotu měl slabší kolo, ale finálový den rozjel senzačním způsobem. Na prvních osmi jamkách zahrál 7 birdie!!! V tu chvíli se posunul na dělené druhé místo a zapojil se do hry o vítězství. Jenže na své desáté jamce, kterou byla pětiparová jednička, kde mimochodem zapsal v sobotu eagle, bohužel v neděli to bylo double bogey. Když pak přidal další dvě bogey propadl se do třetí desítky. Jenže přišel fantastický finiš se dvěma birdie a posun na konečné dělené 15. místo. Mrůzek zahrál poslední den celkem 9 birdie.

V průběhu čtvrtého kola ožila naděje na TOP 10, které by Mrůzkovi zajistilo automatickou účast příští týden na turnaji v Číně. Ta mu ale o jednu ránu utekla. Přesto má tenhle úspěch obrovský vliv na pořadí v žebříčku Challenge Tour. Mrůzek vydělal 3267 Euro a posunul se v pořadí Road to Oman na 136. místo zajišťující hrací kartu v kategorii 17 pro příští rok! 2566 Euro mu chybí na 120. místo, což je hranice kategorie 14 a v ní by odehrál v podstatě všechny turnaje Challenge Tour v dalším roce. Šance na vylepšení ještě žije v případě účasti na předposledním turnaji tour na konci října v Emirátech.

"Potvrzuje se námi mnohokrát zmiňovaná strategie, že cesta k lepším výsledkům a případné stálé hrací kartě na Challenge Tour nebo v budoucnu na European Tour vede jen přes pravidelné starty díky pozvánkám, které hráčům našeho týmu poskytujeme. Čekat celý rok jen na úspěch v Q-school je loterie, to není nic koncepčního. Filipovi výsledky ukazují, že s jeho kvalitou hry by neměl být problém hrát častěji o první dvacítku a tím pádem se usadit na Challenge Tour a přichystat se na posun do European Tour," vysvětluje Petr Dědek, majitel společnosti RELMOST.

Mrůzek má od červencového příchodu do RELMOST týmu famózní bilanci. 4 starty na Challenge Tour proměnil ve tři cuty a k tomu uhrál cut i na D+D REAL Czech Masters v rámci European Tour.

Text: TZ, Relmost, foto: Martin Kabát, archiv Golfu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...