sak

Česká golfistka Sára Kousková skončila na prvním turnaji Ladies European Tour v letošní sezoně šestnáctá. Magical Kenya Ladies Open ovládla Shannon Tan ze Singapuru s výsledkem -12. Kousková, která jako jediná z Češek postoupila do finálových kol, zahrála ve Vipingo Ridge jednu ránu pod normu hřiště a odváží si kromě důležitých bodů do světového a olympijského žebříčku, také šek na 5 100 euro.

Čtyřiadvacetiletá Kousková po špatném prvním kole (+5) zvládla již další tři dny v horké Keni daleko lépe. V pátek zahrála v paru, což o ránu stačilo na cut, aby v sobotu zapsala rekordní kolo celé historie turnaje a díky sedmi ranám pod normu hřiště poskočila do elitní desítky. V posledním kole hrála skvěle a v jednu chvíli figurovala dokonce na čtvrtém místě. Poté, co zahrála eagle na 11. jamce, byla tři rány pod par. Následně si však Češka vybrala od 14. do 16. jamky slabší chvilku, kdy nabrala celkem čtyři rány, z čehož resultoval výsledek +1 pro nedělní kolo a propad na konečnou šestnáctou pozici s celkovým výsledkem -1.

O výsledku a finálovém kole
S celým týdnem jako celkem jsem spokojená. Ač mě teď samozřejmě mrzí konec posledního kola, tak se stále jedná o můj celkově třetí nejlepší výsledek na LET. Ale když vidím, jak málo stačilo na třetí místo... Když se od toho ale oprostím, tak je skvělé vidět, že moje hra je po přípravě tam, kde ji chceme s týmem mít. Dnes mi do jamky bohužel nespadlo šest kratších patů, které by výsledek udělaly také veselejší, ale nedá se nic dělat. Důležité je, že jsem si ověřila, že po výborné sobotě jsem schopná zopakovat výkon i v neděli. Bohužel na hřišti, jako je Vipingo, si člověk nemůže dovolit sebemenší chybu, protože ho to pak vytrestá, jako mě na čtrnácté, a zejména pak patnácté jamce. To je ale golf a já jsem opravdu ráda, že jsem byla schopná celý víkend držet standard mé hry tak vysoko, kde si ji představuji. A to je pro mě teď možná ještě důležitější než výsledek prvního turnaje v sezoně.

O celém turnaji
Po rozpačitém výsledku ve čtvrtek jsme si s Kubou sedli a vyhodnotili si stav. Hra tam byla už od začátku, bohužel se nám ale nedařilo na greenech, a hlavně okolo nich. Dobře jsme si zatrénovali a hned další den se to projevilo na výsledku. Za to jsem moc ráda. Dalo nám to před Saudskou Arábií další dvě turnajová kola, což je na začátku sezony stěžejní. Sobota byla skvělá po všech směrech. Jak jsme si říkali při rekapitulaci – sobotní hrou a takovou profesionalitou se chceme prezentovat. V tom jsme pokračovali i v neděli, ale už nám nepřálo tolik štěstí na greenech.

O následujícím týdnu
Do Rijádu odjíždíme v pondělí brzy ráno a bude následovat odpočinek, rehabilitace a lehký trénink. Na hřiště v Rijádu máme skvělé vzpomínky z loňska, kde jsme týmově ovládli Aramco Team Series, takže to bude návrat do známého prostředí. Cíle si výsledkově nedávám, ale chci zopakovat to, čím jsme se prezentovali v Keni. Věřím, že pokud se nám podaří navázat na dobrou hru v poli, tak máme šanci uspět i proti těm nejlepším hráčkám na světě, které se do Rijádu příští týden sjedou.

O podpoře fanoušků
Na dálku bych strašně chtěla poděkovat všem v Česku za dech beroucí podporu. Mám ohromnou radost, že i díky tomu, že je LET a ženský golf nyní vidět více v médiích a TV přenosech, nám má možnost fandit daleko více fanoušků než dříve. Můžu, snad za nás všechny, slíbit, že se budeme maximálně snažit, aby české vlajky byly celou sezonu, včetně olympiády, vidět co nejvýše.

Zdroj: TZ Sáry Kouskové


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...