SpiTřetí fázi letošní sezony zakončila česká profesionálka Klára Davidson Spilková děleným 15. místem v Nizozemsku. Na turnaji Big Green Egg Open v Hilversumu zapsala po třech kolech výsledek šest úderů pod par hřiště neboli 210 ran (70-73-67). Na svůj účet si tak bude moci připsat finanční odměnu ve výši 5.025 eur a udržela si postavení v první desítce žebříčku Ladies European Tour Race to Costa del Sol.

„Nakonec jsem s výsledkem spokojená, hlavně s posledním kolem. Je to vždy potěšující, když se vám podaří na posledních třech jamkách skórovat a dokážete se posunout pořadím výrazně nahoru. Zvláště pak před kratší přestávkou na regeneraci a závěrečnou čtvrtinou sezony," okomentovala turnaj v Nizozemsku hráčka.

I když se mohou výsledky mnoha hráček zdát nevyrovnané, širší špička nejvyšší evropské ligy, ke které patří i pětice českých profesionálek, je již po několik let velmi vyrovnaná. O konečném pořadí nebo celkovém vítězství tak může rozhodovat jedna nebo dvě chyby a ztráta několika málo ran.

„Každý během turnaje udělá chybu a hodně záleží na tom, jak na ni dokáže okamžitě zareagovat. Zda ještě zachrání par, zapíše bogey, nebo něco horšího. Chyby se zkrátka stávají a nejdůležitější je, jak rychle se z nich hráč dokáže vzpamatovat a znovu se do hry vrátit. A taky kolik je pak ještě schopen zahrát birdie nebo kolik delších puttů mu do jamky spadne. To vše, včetně konzistentní hry, rozhoduje o celkovém výsledku. Kolikrát to může být jediná chyba za celý turnaj," popsala vyrovnanost startovního pole LET profesionálka.

Davidson Spilkovou teď čeká téměř čtyřtýdenní přestávka na regeneraci a příprava na finálovou fázi letošní sezony, která pro ni začne týmovou soutěží Aramco Team Series v Hongkongu 6. října.

„Čekají mě dvě sponzorské akce v Čechách, na které se moc těším, a pak také týdenní dovolená. Potom už se začnu pomalu připravovat na Hongkong. Teď to pro mě budou dva sponzorsko-odpočinkové týdny, ve kterých budu hrát golf jen pro radost, tak věřme, že nám počasí doma ještě pár týdnů vydrží," popsala svůj následující program Davidson Spilková.

Do konce roku by Spilkovou měly čekat ještě minimálně tři významné turnaje: Dvě týmové soutěže Aramco Team Series v Hongkongu a saúdskoarabském Rijádu, ve kterých se bude hrát o body a dotaci jednoho milionu dolarů, a závěrečný turnaj celé série Andalucía Costa del Sol Open de España ve španělské Marbelle.

Do finálové rundy postoupila také Jana Melichová, jež dělila 36. místo. „Celkově je to velmi dobrý výsledek, který měl povzbudil hlavně mentálně, a to jak před dalším startem ve Švýcarsku, tak pro turnaje do konce sezony," hodnotila své vystoupení Melichová. I Sára Kousková prošla cutem a z turnaje si odvezla 1,717.50 € za 42. příčku.

Kompletní výsledky turnaje na https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=1928&season=2023&report=tmresult~season=2023~result=PF~

www.klaraspilkova.eu
Foto: Tristan Jones/LET (Big Green Egg Open 2023)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...