NFLG2016-winnersV Národní firemní lize Golfu (NFLG) soutěží v průběhu letní sezony 2členné firemní týmy ve hře na jamky a aby se objevily až ve finále, musí projít vyřazovacími pavouky základní části s maximálně jednou porážkou. V letošním, již devatenáctém ročníku, se sešli na Kaskádě k závěrečným utkáním reprezentanti firem Aireko a Winters (ze skupiny Východ) a Lanos s AiD (ze skupiny Západ). Již semifinále, ve kterém nováček Lanos vyřadil obhájce titulu Winters, rozhodlo, že kouzlo NFLG, v němž ještě žádný tým nedokázal zopakovat své vítězství, nebude prolomeno ani tentokrát. A kdo zvítězil? Přestože se očekával napínavý souboj, díky fantastické formě prošel hladce a bez porážky nejenom základní částí, ale i finálovými souboji tým Aireko reprezentovaný Petrem Štursou a Romanem Partlem (na snímku).

V první semifinále se utkaly tým bez porážky ze skupiny Západ (Lanos, reprezentovaný Josefem Hájkem a Markem Růžičkou) s týmem s jednou porážkou ze skupiny Východ (Winters, reprezentovaný Liborem Lacinou a Petrem Zímou) a postup do finále si v něm výsledkem 3&2 vybojoval tým reprezentující společnost Lanos.

Druhé semifinále odehrály Aireko (neporažený tým skupiny Východ, reprezentovaný Petrem Štursou a Romanem Partlem) proti AiD (tým s jednou porážkou ze skupiny Západ, reprezentovaný Jaromírem Černým a Jaromírem Černým jun.) a také zde si výsledkem 3&2 vybojoval postup do finále v sezoně 2016 neporažený tým Aireko.

NFLG2016-fin2Protože v souboji o třetí místo mezi společnostmi AiD a Winters nebylo po 18 jamkách rozhodnuto o vítězi, bylo třetí místo uděleno oběma.
Na fotografii zleva: Jaromír Černý a Jaromír Černý, jun. (AiD), Petr Zíma a Libor Lacina (Winters)

 

 

NFLG2016-fin1K souboji o první místo nastoupili krátce po desáté dopolední Petr Štursa a Roman Partl (Aireko) a Josef Hájek s Markem Růžičkou (Lanos). Přestože ani jeden z týmů nepoznal do tohoto okamžiku chuť porážky, žádné napínavé drama se nakonec nekonalo. Vynikající forma hráčů v dresu Aireka, kteří se při hře dokonale doplňovali, neumožnila týmu Lanos souboj zdramatizovat. Od prvních jamek tahali za kratší provaz, aby nakonec podlehli svému soupeři na patnácté jamce 4&3 a poprvé v historii mohli zvednout nad hlavu pohár pro nejlepší tým v jamkovém mistrovství ČR dvoučlenných firemních týmů.
Na fotografii zleva: Petr Štursa a Roman Partl (Aireko), Josef Hájek a Marek Růžička (Lanos)

NFLG 2017
Národní firemní ligu Golfu (NFLG) hrají dvojice hráčů, soutěžících pod názvem firmy, která je nominuje z řad svých zaměstnanců, spolupracovníků nebo příznivců. Tým je tvořen ze dvou hráčů základní sestavy a nepovinně jednoho náhradníka. Za tým mohou do soutěže nastoupit muži i ženy starší 21 let
Dvacátý ročník Národní firemní ligy Golfu, bude zahájen 17. května 2017 ve Slavkově u Brna tradičním Firemním pohárem, jehož účastníci mají v rámci jednoho startovného (5 000 Kč za 2členný tým) možnost postavit svůj tým kromě Firemního poháru 2017 také v Národní firemní lize Golfu 2017. Po úvodním prologu se začne hrát začátkem června ve dvou základních pavoucích na jamky s tím, že finále by se mělo uskutečnit opět na Kaskádě.

Pokud zvažujete účast ve Firemním poháru 2017, nebo jen Národní firemní lize Golfu 2017, napište nám na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Až bude začátkem roku 2017 spuštěno oficiální webové rozhraní pro přihlášky, pošleme vám avizo.

Text a foto: J. Slezák

Pavouk skupiny Západ ZDE

Pavouk skupiny Východ ZDE

Vše o Národní firemní lize Golfu ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...