PGAC_BerounBeroun Golf Resort se stane počtvrté dějištěm turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Nejprestižnější golfová série zavítala do města na řece Berounce poprvé na podzim roku 2009 a po změně promotéra se turnaj přesunul do termínu na konci května. O turnaj je mezi hráči obrovský zájem a jejich počet dosáhl magického čísla 100.

Sezonu Pilsner Urquell Czech PGA Tour otevřel před více než dvěma týdny turnaj na Kunětické Hoře, který vyhrál Stanislav Matuš. Profesionál z Dýšiny má na každém turnaji jen ty nejvyšší ambice a bude s velkou vehemencí usilovat o další turnajový titul. Před rokem skončil v Berouně čtvrtý a letos by rád své postavení vylepšil. Konkurence ale bude nejen velmi široká, ale také kvalitní. Bohatší o zkušenosti z turnajů Challenge Tour se v tomto roce poprvé představí na domácí půdě Lukáš Tintěra, který uprostřed týdne startoval v Haugschlagu na EPD Tour. Právě na rakouském hřišti se dařilo i Petru Gálovi, Petru Ničovi a Tomáši Kamasovi. Všichni si dělají zálusk na dobré umístění i v Berouně. O pohár pro vítěze se určitě poperou i Lukáš Lizánek, vítěz z roku 2010 Filip Mrůzek, Martin Příhoda nebo Petr Skopový. Po úspěšném vstupu do sezony by rád obhájil loňský primát Marek Nový.

Do Berouna se chystají vynikající golfisté ze zahraničí, což jen potvrzuje stoupající úroveň Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Opět se setkáme se starými známými jmény, jako jsou Mike Newell, Roland Hahn, Paul Murray, Bálint Petkovics, Stephane Lovey, Peter Švajlen nebo Josh Whitehouse. K nim teď přibývají například Maxmilian Greil z Německa nebo Američan Scott Travers, kteří jsou stálými účastníky EPD Tour a pravidelně se střetávají s elitními českými hráči.

Turnaj s dotací 500 tisíc korun je vypsán na dvě kola. Vítěze, pro kterého je připravena prémie 85 tisíc korun, poznáme v úterý odpoledne.

PROGRAM TURNAJE
neděle 27. 5. 2012 Media PRO-AM – canon start v 8.30
pondělí 28. 5. 2012 turnaj PRO – postupný start v 8.00
úterý 29. 5. 2012 turnaj PRO – postupný start v 8.00

VÍTĚZ 2011: Marek Nový

DOTACE 500 000 Kč

Pro vítěze turnaje Ramlosa Media Trophy 2012 je určena finanční prémie 85 000 korun.

HŘIŠTĚ Golf Resort Beroun
Mistrovské 18 jamkové hřiště je vybudováno na místě bývalého vojenského prostoru, lemovaného brdskými lesy. Rozloha je 65 ha a nabízí vyvážený poměr rovinatého i kopcovitého terénu. Součástí hřiště je 70 písečných překážek a 4 umělá jezera.
Projekt z atelieru kanadského architekta Lese Furbera, je dalším dokladem jeho schopnosti zasadit 18jamkové mistrovské hřiště do krajiny tak, jako by zde bylo odjakživa. Použití všech dostupných moderních technologií pro stavbu i následnou údržbu umožňuje zároveň ohleduplný a šetrný postoj k okolní přírodě.

Par: 72
délka hřiště (z bílých odpališť) 6 145 m
nejdelší jamka č. 18 524 m (par 5)
nejkratší jamka č. 17 150 m (par 3)

Zdroj: Freedrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...