SpilkovaGERKlára Spilková na turnaji UniCredit Ladies German Open presented by Audi, který se hrál na hřišti Golfpark Gut Häusern kousek od Mnichova od 24.–27. května 2012, předvedla fantastické výkony. Výsledek po dvou kolech 68 ran (-4), 70 ran (-2) celkem -6 ji vyneslo až na dělené 2. místo výsledkové listiny se ztrátou jedné rány na vedoucí hráčku. V dalších kolech uhrála 74 (+2) a 72 (E). S celkovým výsledkem -4 se umístila na děleném 22 místě.

Spilková startovala první kolo ve 12.20 hodin z 10. jamky s Indkou Sharil Nicollete a Američankou Kendall Dye a začala zápisem tří parů, než byla zastavena na odpališti jamky č. 13 kvůli přicházející bouřce. Všechny hráčky byly převezeny zpět do klubovny, kde čekaly, až se bouřka přežene. Po hodině a půl se obloha vyčistila a hra pokračovala. Klára se dostala zpět do svého tempa a hned na jamce č. 13 zapsala první birdie a nastartovala neuvěřitelnou sérii čísel. Pouze na jamce č. 8 přišlo malé zaváhání, kdy na chvíli ustal vítr a Klára zahrála krátkou ránu do greenu, takže ji čekal velmi dlouhý pat, který skončil bogey. Ani na jamce č. 9 to ze začátku nevypadalo moc dobře, kdy první rána skončila v nepříjemném rafu, pročež byla nucena pomocí čipu si přihrát na fervej, už byla znát únava po dlouhém dni. Další ránou skončila na greenu asi 6 metrů od fangle, a jak známe Kláru, před diváky umí hrát nejlépe, proměnila nekompromisně tento dlouhý pat. A tak si do své skóre karty zapsala další par. S výsledkem -4, s druhým nejlepším výsledkem kola, se umístila na 5. místě za vedoucí čtveřici Westrump, Michl, Koch a Booth (-5).

Jsem moc ráda, jak jsem zahrála. I když byl turnaj na hodinu a půl přerušen kvůli bouřce, tak jsem se dokázala vrátit do hry, dobře patovat a dávat birdie. Hra byla celkem dlouhá, do klubovny jsme přišli kolem osmé hodiny večerní,” hlásila z Mnichova Spilková.

Do druhého kola, na které se vydala ve stejném složení, jako předchozí den v čase 8.20 hodin z jamky č. 1 ji ráno doprovázel i studený vítr. Na první birdie si musela počkat až na jamky č. 11 a č. 13. Zbytek skóre karty byl vyplněn samými pary. Během hry byla nucena vytáhnout z kapsy i pár záchranných úderů, aby uhrála par. Přesto to byl velmi pěkný a stabilní výkon. I tentokrát využila služby českého rozhodčího LET Michala Jona, když při ráně do greenu míček zůstal ležet přímo u reklamního banneru na jamce č. 7.

„Dnes se mi hrálo fajn. Greeny byly lepší než včera, hlavně nebyly tolik pošlapané. I přes nepříjemný studený vítr se mi hrálo dobře. Párkrát jsem musela zachránit par, ale přesto jsem se svoji hrou spokojená, i když se dalo zahrát ještě víc birdíků,“ komentovala Klára svou páteční hru.

Z děleného 2. místa se Klára třetí den vydala na hřiště v posledním flajtu s vedoucí hráčkou Švédkou Pernillou Lindberg. Již na první jamce opět prozkoušela českého rozhodčího Michala Jona, kdy ji druhá rána do greenu skončila opět, jako předchozí den, u reklamního banneru. Až do jamky č. 5 zapisovala samé pary. Na čtyřparové jamce č. 6 pak proměnila čtyřmetrový pat a připsala první birdie. Na jamce č. 10 přišlo první bogey po nevydařené ráně z bankru. Svou chybu však opravila hned na další pětiparové jamce č. 11, kdy se dostala druhou ranou na green a pomocí dvou patů zapsala birdie. Na druhé devítce se však zhoršily nepříjemné bolesti nohou, se kterými se Klára potýká. I když bojovala, další bogey přišla na jamkách č. 12, 14 a 18, kdy po první ráně skončila ve vodě. S celkovým výsledkem -4 se posunula na dělenou 13. pozici.

„Na třetí kolo jsem se moc těšila a nebyla jsem vůbec nervózní, přesto mi tam bohužel nepadaly paty. Na druhé devítce mně pak ještě začali trápit bolesti nohou, presto věřím, že čtvrté kolo bude lepší,“ komentovala trošku sklesle Klára svou sobotní hru.

Do posledního kola Klára vyšla ve flajtu s Welšankou Becky Morgan v 10.49 z prvního odpaliště. První birdie na sebe nenechalo dlouho čekat. Na jamce č. 3 zariskovala a šla nekompromisně po greenu, což se vyplatilo, a lehkými dvěma paty si pojistila birdie. Hned na další jamce tříparovce č. 4 zahrála skvělou ránu k tyči a lehkým patem připsala další birdie. První chyba přišla až na jamce č. 7, kdy po nepřesné druhé ráně do greenu skončila v bankru, a z něho zahrála příliš krátkou ránu. Do druhé devítky nevykročila šťastno nohou, kdy hned na jamce č.10 opět pokazila ránu z greenového bankru a připsala si bogey. Další bogey přišlo vzápětí. Přesto ještě bojovala jako lev a na další tříparové jamce č. 12 poslala míč asi 20 cm od tyče.

„Dneska to bylo lepší než včera, hlavně mě tolik nebolely nohy. Na jamce č. 10 jsem se bohužel trošku zadrhla, ale jinak to bylo fajn. Přijel mě do Německa podpořit i můj táta a trenér Pavel Nič. Celkově jsem se svoji hrou spokojená a už se moc těším na další turnaj na Slovensko,“ vzkazuje Klára.

Hned po turnaji se Klára vrací ve svém voze Volvo do Prahy se svým týmem, kde týden bude plnit školní povinnosti a pilně se připravovat na další turnaj, který se hraje na Slovensku 8.–10. června pod názvem Allianz Ladies Slovak Open.

Text a foto: Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...