Pastrnak-PetrSrdce každé turnajové série bije v Tour Office, kde se za pochodu musí vyřešit ale úplně vše. Nepřehlédnutelnou postavou tohoto „centrálního mozku" letošní Czech PGA Tour byl Petr Pastrňák, ředitel hřiště Ypsilon Golf Liberec (na snímku vlevo), kterému jsme po organizačně velmi dobře zvládnutém turnaji Oaza Energo Czech PGA Strokeplay Championship (28.-31.8.) položili několik otázek.

Nejdřív mi dovolte pogratulovat k bezchybné organizaci! Jak dlouho jste hřiště a zázemí museli připravovat?

Organizační přípravy začaly necelý měsíc před turnajem. Plánovala se hlavně údržba hřiště, tak aby se zvládly všechny vypsané turnaje (PRO-AM, třídenní hlavní turnaj PRO, SENIOR TROPHY a dva amatérské turnaje) bez omezení a hráči nepotkali stroje na hřišti. Jelikož je naše hřiště horského charakteru, museli jsme pečlivě sledovat předpověď počasí a přizpůsobit tomu potřebné práce na hřišti. Z pohledu organizace turnaje proběhlo dle mého názoru vše v poklidné atmosféře a bez nedostatků.

Co pořádání takového turnaje resortu přinese? Jak hodnotíte možnosti zviditelnění Ypsilonky prostřednictvím takovéto špičkové akce?

Jsme rádi, že jsme mohli být součástí letošní Czech PGA Tour. Resort se více dostane do povědomí golfové veřejnosti. Vzhledem k současné konkurenci na české golfové mapě je organizace tohoto typu turnaje pro nás pouze přínosem. Velkým plusem jsou televizní přenosy s několika reprízami, dále pak zprávy v golfových časopisech a na webových portálech. Sám jsem měl několik přijatých telefonátů s pozitivním ohlasem na Ypsilonku. Dokonce se mne jeden golfista telefonicky dotazoval, čím jsme hřiště před turnajem hnojili, že bylo v televizi tak sytě zelené. To jsem dotyčnému obdivovateli samozřejmě nemohl prozradit.

Bylo složité získat na Ypsilonku turnaj série Czech PGA Tour? Jak dlouho probíhala jednání?

Objednávku na turnaj jsme obdrželi již na podzim roku 2013 a byli jsme spíše v očekávání, jakými požadavky nás nový promotér překvapí.

Měli promotéři nějaké specifické požadavky, pokud jde o způsob přípravy fervejí, greenů a podobně?

Před samotným zahájením turnaje probíhala jednání s promotérem o vyladění hřiště a hlavně o celkové organizaci od přípravy až po finálový den. Snažíme se na Ypsilonce držet vysoký standard hracích ploch celoročně, proto jsme nemuseli výrazně do údržby před turnajem zasahovat. Počasí nám přálo také před samotným turnajem, což nám vše usnadnilo. Nechali jsme nepatrně povyrůst rafy a před samotným turnajem jsme greeny sekali intenzivněji a níže, abychom dosáhli vyšší rychlosti než obvykle.

Jaká byla rychlost greenů?

Rychlost greenu byla 9 stop, ve finálový den jsme ráno naměřili 9,5.

Zahraniční hráči v tour office trousili pochvalné poznámky na adresu libereckého resortu. Máte podobnou odezvu?

Já osobně jsem nezachytil žádné negativní ohlasy hráčů po celou dobu čtyřdenního turnaje, takže beru celkové hodnocení za 1-. To mínus jsem nám udělil proto, že rychlost greenu nebyla 10.

Jaké novinky jste v posledním období na hřišti zavedli? A co chystáte do budoucna?

Nově nabízíme v roce 2014 hráčům pronájem buggy do hry, což v minulosti bylo možné výhradně ze zdravotního důvodu. Ypsilonka se tak stala dostupnou pro všechny věkové kategorie a lze ji zahrát rychleji a s nižším energetickým výdajem. Loni jsme poprvé organizovali Turnaj Vítězů Ypsilonky. Byli pozvání všichni vítězové turnajů, které se zde v roce 2013 odehrály. Jediným kritériem pro výběr bylo, že se turnaje muselo účastnit 25 hráčů a více. Letos je turnaj plánován na 18. 10. a zatím se nám rýsuje hojné hráčské zastoupení, snad to do tmy stihneme.
Pro golfovou sezonu 2015 chystáme několik novinek, takže nás v zimním období čeká spousta práce. Chceme rozšířit nabídku pronájmu buggy a s tím je spojená také výstavba a rekonstrukce cest na rizikových místech hřiště. Ypsilonka nově nabídne možnost ubytování, které bude v rámci české golfové republiky originální a výjimečné. V plánu je také výstavba úkrytu pro hráče v případě bouřky přímo na golfovém hřišti.

Dovolíte na závěr osobní otázku? Podle přízvuku soudím, že pocházíte ze severní Moravy. Jak jste se vlastně na Ypsilonce u Liberce ocitl?

Správně jste odhadl. Jsem narozen v Ostravě, kde jsem také 33 let žil. Ke golfu mne jako hráče přivedl tatínek, za což mu prostřednictvím tohoto článku děkuji. Golfu jsem v začátcích zcela propadl a když jsem pozoroval dění na různých golfových hřištích, kde jsem hrál, přál jsem si, abych mohl být i v mém profesním životě golfu co nejblíže. Před 10 lety jsem začal pracovat jako sekretář golfového klubu v Kravařích. Postupně jsem se propracoval do funkce manažera klubu a následně také prošel přípravou a výstavbou golfového hřiště. Po prvním roce v plném provozu 18 jamek včetně kompletního zázemí pro hráče jsem došel k rozhodnutí, že nastal čas pro změnu. Těsně před podpisem smlouvy v mém novém působišti se mi telefonicky ozval jeden z majitelů Ypsilonky a setkali jsme se osobně v Praze. Ypsilonka byla pro mne tou pravou výzvou ve správný okamžik a splnila mi další životní sen, a to bydlet na horách.

Převzato z časopisu GOLF 10/2014
Za rozhovor děkuje Radovan Vrátný, foto: CzechOne.cz

STRUČNÁ VIZITKA
Petr Pastrňák
· Pochází z Ostravy a je mu 35 let.
· Do Liberce přišel profesně v roce 2013 ze Silesia Golf Resortu v Kravařích.
· Ve volném čase, pokud nějaký má, se věnuje cestování a ze sportů patří k jeho oblíbeným golf a squash.

LIBEREC – YPSILON
Adresa: Ke Klubu 17, 463 22 Fojtka
Tel.: +420 485 146 616, +420 731 547 847
Web: www.ygolf.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 50°46'54,282" N | 15°53'53,233" E
Rok otevření: 2006
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 102 (bílá) | 5 679 (žlutá) | 5 156 (modrá) | 4 834 (červená)
Fee: 1 300 Kč (po–čt) | 1 500 Kč (pá–ne)
Služby: akademie | driving range | chip & putt | výuka golfu | půjčovna vybavení | klubovna | restaurace
Akceptace voucherů 1=2: po–út


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...